Брифінг голови облдержадміністрації Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень| 21.05.21

21.05.2021 15:31:16
Брифінг голови облдержадміністрації Сергія Козиря щодо епідеміологічної ситуації в області та подій за останній тиждень| 21.05.21

За останній тиждень, з 14 травня по 20 травня включно, проведено 5572 ПЛР-дослідження, 3443 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу та 7501 дослідження експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

За цей час маємо 1025 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Одужало 1443 людини. На жаль, 36 людей померли.

ЗА ОСТАННЮ добу – проведено 857 ПЛР –досліджень, 569 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу  та 1475 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу.

Зафіксовано152 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання та 299 одужань.

Тож наразі в області 33 887 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:
-  28 741 людина поборола недуг;
-  4 073 людини інфіковані COVID-19;
-  1073 людини померли.

ВАКЦИНАЦІЯ
З 25 лютого 2021 року в Херсонській області розпочато вакцинацію проти поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Наразі

  • вакциною COVISHIELD  щеплено - 13600 осіб.
  • вакциною CORONAVAC: І дозою -  1404 осіб, ІІ дозою – 1106.
  • вакциною COMIRNATY™: І дозою - 2366 осіб,  ІІ дозою – 1840 осіб.
  • вакциною ASTRAZENECA - 11740 осіб,  ІІ дозою – 70 осіб

Щодо головних подій тижня.                                          

ЛІКВІДАЦІЯ НЕГОДИ
На жаль, тиждень розпочався із надзвичайної ситуації на території Херсонщини. У зв’язку із погодними умовами понад 69 населених пунктів в області були знеструмленими. Без водопостачання залишились 6 населених пунктів  та пошкоджено  118 дахів будівель з них: 106 будинків приватного сектору та  12 соціальної інфраструктури .

З метою реагування на  надзвичайну ситуацію, що сталась на території області, територіальними громадами проведені засідання місцевих комісій з питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайної ситуації    для вжиття  першочергових  заходів на її ліквідацію.

Станом на 20 травня 2021року на території області в  усіх населених пунктах області електро- та водопостачання –  відновлено повністю.

Залишаються пошкодженими покрівлі в 18 будівлях з них:  14 будинків приватного сектору та 4 соціальної інфраструктури (1 – селищна рада, 1 – школи, 1 – амбулаторія, 1 – будинок культури).

Ремонтні роботи по відновленню пошкоджених покрівель продовжуються, по об’єктам соціальної сфери розробляється кошторисна документація.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучені підрозділи: ГУ ДСНС області, АТ «Херсонобленерго», підрозділи ЗСУ, комунальні підприємства сільських селищних та волонтери.

 

Президент України ввів у дію рішення РНБО про цифрову мережу Multiplex

Інформаційна безпека - одне з ключових завдань для команди Херсонської обласної державної адміністрації. Першочергове це питання і для керівництва країни! Так, цього тижня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 14 травня щодо окремих заходів із забезпечення інформаційної безпеки.

Нагадаю, з метою забезпечення інформаційної безпеки було ухвалено рішення про необхідність побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex MX-7, яка до кінця 2021 року має покривати не менш ніж 95% території України, включно з прикордонними регіонами.

МХ-7 транслюватиме від 10 до 12 каналів. Оператором мультиплексу визначений Концерн РРТ, що входить до сфери управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Цей проєкт  буде реалізовано через отримання кредиту під державні гарантії в обсязі 490 млн грн у межах програми забезпечення національної безпеки і оборони.

Крім того, в рамках побудови цього мультиплексу буде створено систему сповіщень про надзвичайні ситуації.

Тож, радіус телемовлення буде значно розширено, що в свою чергу допоможе покрити більшість прикордонних районів Херсонщини, де зараз не працюють українські канали.

ВІЗИТ ПОСЛІВ
У середу Херсонщину відвідали посли Скандинавських країн Королівства Данія в Україні, Королівства Норвегія в Україні та Королівства Швеція. З почесними гостями ми обговорили налагодження співпраці та залучення скандинавських інвестицій у Херсонську область.

Також дипломати, разом з Постійним Представником Президента України в АР Крим Антоном Кориневичем та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим побували на адміністративній межі з тимчасово окупованою АР Крим.

Окрім того, у Херсоні, Посли поспілкувалися з вимушено переміщеними особами, аби з перших вуст дізнатися про проблеми, з якими вони зіштовхнулися через анексію півострова. Приємно, що поважні гості озвучили спільний висновок – Норвегія, Данія та Швеція підтримують територіальну цілісність України, а також ніколи не визнають анексію Криму Російською Федерацією.

Візит послів завершився гарним заходом - Відкриттям у місті Каховка, відремонтованого приміщення Почесного консульства Швеції в Україні.

Для налагодження ще більшої співпраці, я запросив Надзвичайних і Повноважних Послів взяти участь у Міжнародному інвестиційному форумі «Південна стратегія розвитку» 10 – 11 червня на Арабатській Стрілці.

ПРИВАТИЗАЦІЯ
В Україні набирає обертів приватизація держмайна. У державній власності перебуває майно, яке не використовується. Аби такі об’єкти приносили користь громаді та бізнесу, Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який надав можливість новим ефективним власникам приватизовувати державне майно. В результаті приватизації місцеві бюджети отримують надходження від продажу майна.

Метою приватизації є залучення інвестицій, боротьба з корупцією, розвиток малого та середнього бізнесу.

На Херсонщині у травні заплановані онлайн аукціони з приватизації об'єктів у Чаплинці, Скадовську та Іванівці. А вже 10 червня інвестори запрошуються на аукціон з приватизації 100% пакету акцій Херсонського заводу «Судмаш».

Уся інформація про перебіг аукціонів є прозорою та відкритою для усіх громадян України. Її можна знайти на офіційному сайті Фонду державного майна України, також актуальні оголошення опубліковано на сайті Херсонської ОДА.

БОРОТЬБА З НЕЗАКОННИМИ АЗС
На Херсонщині триває робота з подолання незаконної діяльності АЗС.

Я неодноразово наголошував, що всі повинні працювати в законному полі. Тож, разом ми напрацюємо «дорожні карти» з легалізації діяльності автозаправних станцій.

Протягом березня-травня представники контролюючих органів здійснили 295 перевірок АЗС/АГЗС, проведено перевірку стосовно наявності дозвільних документів ДСНС, Держпраці, ДАБІ, екологічної інспекції.

За фактом встановлених недоліків вилучено з незаконного обігу 124,7 тони пального на суму 3,1млн грн та обладнання на суму 3, 2 млн грн. Також прийняті процесуальні рішення в рамках кримінального законодавства.

Також для оперативного вирішення актуальних питань та комунікації з представниками автозаправних станцій створено групу в месенджері та «гарячу» лінію 0 800 504 077, аби команда облдержадміністрації змогла оперативно вам допомогти.

БЕЗБАР`ЄРНІСТЬ
Продовжує звітувати. Серед ключових питань у нашій роботі -    створення безбар’єрного середовища в закладах освіти Херсонської області.

Ще у квітні цього року, на виконання Указу Президента та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, було схвалено Національну стратегію із створення безбар’єрного простору на період до 2030 року, покликану інтегрувати принципи безбар’єрності у всі сфери життя.

У межах забезпечення фізичної безбар’єрності на Херсонщині організовано безперешкодний доступ учнів із інвалідністю у 392 закладах освіти. Інформаційна безбар’єрність забезпечується шляхом використання корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання. Також безбарєрність реалізується через комп’ютеризацію закладів освіти. Наразі всі школи мають комп’ютери у співвідношенні 1 ПК на 12 учнів, підключено до Інтернету 6797 комп’ютерів, до WiFi – 2565 комп’ютерів.

Жителі Херсонщини повинні мати однаково комфортні умови у повсякденному житті. Окрім того, обов’язковою вимогою для нас є і дотримання усіх вимог інклюзії при будівництві об’єктів, що увійшли до переліку програми «Велике будівництво».

Цього року на Херсонщині продовжується дія програми «Спроможна школа для кращих результатів». Учасники цієї програми, визначені за результатами відбору комісії Міністерства освіти і науки України можуть стати пілотними в області щодо досягнення цільових індикаторів візії освітньої безбар’єрності.  

ЦНАП
Вчора здійснив робочу поїздку в Генічеський район та передав фахівцям Центру надання адміністративних послуг Новотроїцької селищної ради ключі від автомобіля Mitsubishi Outlander «Мобільний ЦНАП» вартістю більше ніж 700 тис. грн.

Автомобіль закуплено завдяки співпраці хода  з Програмою розвитку ООН в Україні в рамках проєкту «Посилення стійкості громад у Херсонській області», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду Великої Британії наданої Посольством Великої Британії в України.

️Реалізація проєкту дозволить адміністраторам ЦНАПу здійснювати виїзні прийоми жителів громади.

Крім того, це вирішить питання доставки готових паспортів громадян України до відділеного робочого місця ЦНАПу в сервісній зоні на КПВВ «Чонгар» та заяв-анкет від ЦНАПу на КПВВ «Чонгар» до Новотроїцького територіального підрозділу ДМС України.

Також Бериславській, Генічеській, Іванівській та Новотроїцькій територіальним громадам було передано «мобільні кейси». Вони допоможуть маломобільним верствам населення та жителям віддалених від ЦНАПів населених пунктів отримувати якісні адмінпослуги прямо на місці, не відвідуючи ЦНАП.

ШЛЯХОПРОВІД
За традицією звітую і про хід будівельних робіт на шляхопроводі по проспекту Адмірала Сенявіна та вулиці Залаегерсег. До реалізації мети  - завершити зведення першої черги шляхопроводу до 30 річниці Незалежності – 24 серпня 2021 року, з кожним днем стаємо ближче.

У цілому на шляхопроводі вже виконано багато робіт, це і асфальтування першим шаром проспекту Адмірала Сенявіна, влаштування камери водоводу, буріння фундаментних паль, бетонування ростверків, пілонів, підпірної стіни, ригелів.

Окрім того, на будівельному майданчику  встановлено  модульний будинок для проживання спеціалістів, які приїхали з інших міст. Це зокрема, фахівці із виконання бетонних робіт та з влаштування плити перекриття. Модульний будинок складаться із 14 кімнат.

Щодня на будівельному майданчику працюють майже 150 чоловік!

Також нагадую, за ходом робіт на будівельному майданчику може спостерігати кожен в онлайн-режимі.

ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО
Окрім шляхопроводу, відбувається будівництво і реконструкція й інших об’єктів, що увійшли до переліку Великого будівництва. Зокрема, продовжується реконструкція Новозбур’ївської школи №1.

Робочим проєктом передбачено виконання робіт з:
-утеплення та опорядження фасаду;
-встановлення нових дверних блоків;
-добудова 5ти класів та спортивного залу;
-капітальний ремонт внутрішніх систем;
-улаштування безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення.

Крім цього, в освітньому закладі передбачено створення сучасного спортивного центру, в якому діти зможуть займатися багатьма видами спорту.

До переліку програми потрапив й міст на автомобільній дорозі О220225 межа Миколаївської області – Станіслав - Білозерка, км 29+857

Капітальний ремонт розпочато в квітні цього року. Наразі там влаштовано тимчасову об’їзну дорогу, демонтований існуючий шар основи дорожнього покриття мосту, виконані підготовчі роботи під заливання бетоном, завезена на об’єкт гофрована металева конструкція SuperCor для подальшого її монтажу.

Продовжуються роботи і по будівництву дитячого садка на території школи № 5 у Херсоні. Садочок буде розрахований на 3 групи по 45 дітей у кожній. Це дасть можливість розв`язати проблему надання дошкільної освіти в мікрорайоні «Житлоселище».

ОКРІМ ТОГО, станом на 21 травня в області виконується ремонт доріг загального користування державного значення. Планом передбачено ремонт на 31 об’єкті та відремонтувати 115,6 км доріг та 215, 9 м.п штучних споруд. На сьогодні в роботі 27 об’єктів. Також  станом на сьогодні здійснено капітальний ремонт 5 км доріг загального користування – Брускинське-Львове, 0,6 км  доріг комунальної власності. Здійснено поточний середній ремонт – 3, 7 км. - Автодорога Миролюбівка –Петропалівка.

Також проводяться роботи на 8 із 10 об‘єктах  соціальної інфраструктури.Корисні посилання