Брифінг Юрія Гусєва про епідемічну ситуацію в області та важливі події за тиждень 02.10.2020

02.10.2020 08:27:50
Брифінг Юрія Гусєва про епідемічну ситуацію в області та важливі події за тиждень 02.10.2020

За останній тиждень, з 25 вересня по 1 жовтня включно,  проведено 3894 ПЛР-дослідження та 7660 дослідження методом ІФА на виявлення коронавірусу. За цей тиждень маємо 296 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Також 122 осіб побороли недуг. На жаль, 4 людини померла.

За останню добу проведено 556 ПЛР-досліджень та 1347 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу. Зафіксовано 82 нових лабораторно підтверджених випадки на COVID-19

За даними на 1 жовтня, області 1250 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. З них:

 • 648 людей побороли недуг;
 • 577 інфікованих COVID-19;
 • 25 - померли.

Протиепідемічні заходи, вчасно впроваджені органами виконавчої влади, територіальними підрозділами центральних органів влади дозволили Херсонщині перебувати тривалий час у «зеленій зоні».  Проте за останні 2 тижні в Україні, зокрема й в нашій області спостерігається стрімке зростання випадків захворювання коронавірусною інфекцією та фіксуються нові антирекорди.

Тож рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС м. Херсон, Білозерський, Іванівський та Новотроїцький райони Херсонської області було віднесено до “жовтої” карантинної зони.

Нове епідеміологічне зонування встановлено на 14 днів та почне діяти з         00 годин 00 хвилин 05 жовтня (понеділок).

Хотів би нагадати про карантинні обмеження, які діють на території   “жовтого” рівня небезпеки:

Це  всі обмеження “зеленої зони”, а також  заборонено:

-відвідування установ соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, що надають послуги);

- робота після 24:00 та до 07:00 розважальних закладів (нічних клубів),  а також місць громадського харчування, крім доставки та замовлення на винос;

- діяльність хостелів;

- проведення масових заходів в закладах харчування у кількості більше ніж 20 осіб.

Таке рішення обумовлене тим, що більшість людей, напевно, забули, що COVID-19 й досі залишається реальною загрозою, яка щодня забирає сотні людських життів.

Ми не хочемо ще більш жорстких карантинних обмежень. У світі діють єдині правила захисту від коронавірусу. Вони легкі та всім відомі: носіть маски, якомога частіше мийте та дезінфікуйте  руки, дотримуйтесь соціальної дистанції. Сьогодні від нашої свідомості залежить не лише наше власне життя, але й життя рідних та близьких.

Ми маємо зробити все аби не увійти у жорсткі карантині умови, в який була область  навесні!

Подій за тиждень:

Поінформуємо про хід ліквідації наслідків негоди, спричинених буревієм, у селищі Велика Олександрівка 27 вересня.

З огляду на попередні збитки, спричиненими негодою у селищі Велика Олександрівка, було визначено місцевий рівень надзвичайної ситуації. Це дозволяє фінансувати роботи з ліквідації наслідків негоди коштом селищного, районного та обласного бюджетів.

 • відремонтовано 17 трансформаторних підстанцій з 18;
 • 1682 з 1700 абонентів  вже підключено до  електроенергії;
 • 185 абонентам з 894 відновлено газопостачання;
 • 1,9 млн грн.  виділено моїм рішенням з резервного фонду обласного бюджету для ремонту даху Великоолександрівської школи;
 • 2 млн грн передбачено за програмою Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

для отримання довгострокової пільгової позички жителями Великої Олександрівки на відновлення крівлі домівок, які постраждали від буревію;

 • також облдержадміністрація звернулася до обласної ради для виділення 2 млн грн, які направлять для виплати матеріальної допомоги жителям Великої Олександрівки, постраждалим від негоди;
 • крім цього, у селищному та районному бюджетах винайшли кошти, які також буде спрямовано на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації та надання матеріальної допомоги жителям селища. А це понад 1533 млн грн, з яких понад 500 тисяч буде спрямовано на матеріальну допомогу, 1 млн грн – на ремонти.
 • Також, станом на сьогодні від зливи в двох будинках впали дахи. Тримаємо це на контролі, аби органи місцевого самоврядування винайшли можливість сприяти у вирішенні цієї проблеми.
 • Відвідав село Садове Білозерського району. Там поспілкувався з громадою про проєкт  концепції нового українського села. Наша команда спільно з експертами та науковцями вже розробила концепцію, і наразі ми працюємо спільно з Урядом над затвердженням та втіленням цієї реформи. Про реформу сільської місцевості говорив Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту на Херсонщину.

Крім цього, у с. Садове відвідав місцеву школу, де за останній місяць з’явився інтернет, зроблено ремонт даху спортзали, запрацювали спортивні гуртки.

 • Вчора відвідав Каховський район, де провів зустріч з громадою за участі правоохоронних органів.

Крім цього, у рамках візиту у Каховський район проінспектував хід будівництва Любимівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Готовність об’єкта - понад 85%. Наразі тривають внутрішні роботи, здійснюється влаштування телекомунікаційних мереж. Запланував 19 жовтня бути на відкритті амбулаторії під час повторного візиту у Каховський та Великолепетиський райони.

 • 25 вересня на Херсонщині вже всьоме пройшов Балтійсько-Чорноморський форум. За цей час форум встиг стати однією з найефективніших платформ ініціювання та супроводу спільних проєктів у різних галузях на територіях країн басейнів Балтійського та Чорного морів.

Відбулася зустріч в області делегації з 13 країн, які дійсно є стратегічними партнерами і України, і Херсонщини зокрема: а це Польща, Литва, Казахстан, Туркменістан, Туреччина, Іорданія, Болгарія, Фінляндія, Індія, Естонія, Іран, Словаччина, Великобританія.

 • На цьому тижні провів засідання колегії облдержадміністрації. Зокрема, обговорили питання підготовки Херсонщини до опалювального сезону 2020/21 року. Наразі загальна готовність житлового фонду до опалювального сезону складає 95%. Вчасний початок опалювального сезону – наразі першочергове завдання, яке має бути виконано максимально ефективно.
 • Також обговорили й хід реалізації національної програми “Велике будівництво” на Херсонщині. Наразі вже реалізовано 7 проєктів та завершено будівельні роботи, передбачені проєктною документацією на 9 об’єктах. Це: 3 школи, 1 дитячий садочок, 5 спортивних майданчиків та стадіонів.
 • Сьогодні на Херсонщині відбудеться перше засідання кінокомісії України. Під час заходу буде підписано меморандум про співпрацю зі столичною  кінокомпанією «STAR MEDIA» у сфері розвитку кіноіндустрії в області!

Також під час засідання кінокомісії разом з головою Держагентства України з питань кіно Мариною Кудерчук обговоримо питання функціонування механізму виплат Cash Rebate та роль кінокомісій в цьому процесі. Крім цього, буде порушено питання створення та функціонування регіональних кінокомісій та їх взаємодія з місцевими та центральними органами влади.

 

 

 

 

 

 

 Корисні посилання