Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області | 29.01.2021

29.01.2021 15:33:29
Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області | 29.01.2021

За останню добу в області зафіксовано 70 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Тож наразі в області 20 622 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус.

З них:

  • 16 410 людей побороли недуг;
  • 3611 людей інфіковані COVID-19;
  • 601 людина померла.

Таким чином показник захворюваності на COVID-19 по області становить 103 випадки на 100 тис. населення. 

При цьому:

- у Великолепетиському районі – 184,5 випадків на 100 тис. населення.

- в м.Херсоні – 155,8 випадків на 100 тис. населення,

Забезпеченість області всім необхідним для якісного лікування хворих на коронавірус: 

Наразі в області є 2284 ліжкомісця для хворих на коронавірус.

У закладах охорони здоров’я  перебуває – 456 осіб, в тому числі 314 осіб з COVID-19 та 142 особи з підозрою.

Всього по області 20% ліжок зайнято хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та пацієнтами з підозрою.  

  • 70 124 тест-системи для проведення ПЛР тестувань;

Щодо забезпеченості області киснем:

  • 1931 ліжко підключене до медичного кисню, це становить 84,54%;
  • 184 хворі отримують централізовано кисень.

Щодо закладів освіти:

Наразі хворіє 7 учнів та 10 вчителів. На самоізоляції – 15 учнів та 4 вчителі та працівники.

Нагадуємо, в області працює Єдиний антикризовий штаб. Якщо ви хочете допомогти або маєте потребу – звертайтеся.

  Контакти Єдиного антикризового штабу розміщено на офіційному сайті  облдержадміністрації.

Щодо опадів на Херсонщині

Наразі дороги на всі напрямки відкриті. На розчищення автодоріг від снігу та ожеледиці працюють 53 чоловіки особового складу, майже 40 одиниць техніки. На чергуванні в резерві знаходяться 10 одиниць техніки та 15 чоловік особового складу.

Звертаємо увагу! Що сьогодні останній день коли споживачі Херсонщини мають обрати нового ринкового постачальника та перейти на постійне газопостачання.

Нагадуємо, що встановлено граничну ціну на газ для побутових споживачів – 6,99 грн. Також на нараді за участю Президента України, міських голів та керівництва НАК «Нафтогаз України» домовлено, що на місцях тарифи на тепло та гарячу воду не зростуть.

Навесні всі газопостачальні компанії мають представити населенню річні продукти. Там має бути фіксована ціна на весь рік, щоб громадяни змогли планувати свій бюджет, бачили ціну і знали, що ніхто не вправі її неочікувано піднімати.

Також уряд спростив доступ до субсидій, і більшість громадян може отримати їх одразу після заявки.

Окремо хочемо звернути увагу на реалізацію реформи децентралізації, яка здійснюється на Херсонщині.

Наразі багато публікацій у ЗМІ пов’язаних з наслідками перебігу децентралізації. Найбільше дискусій викликали питання у сфері медицини та освіти.

Тож, триває процес передачі соціальних об’єктів у комунальну власність територіальних громад. Всього таких об’єктів по області 442.

На сьогодні районними радами прийнято рішення про передачу територіальним громадам 441 об’єкт (99%).

Територіальними громадами прийнято рішення про прийняття 427 об’єктів спільної власності територіальних громад районів, що становить більше 96%.

Нові територіальні громади, усвідомлюючи свою відповідальність перед тими повноваженнями, які вони отримали у тому числі щодо управління освітою та забезпечення населення медичними послугами, майже всі відповідально віднеслись до своїх нових обов’язків.

Заклади освіти прийняті територіальними громадами в повному обсязі і вже з 1 січня, відповідно до розмежування видатків, новостворені громади здійснюють управління такими закладами.

У Скадовському та Херсонському районах залишаються відкритими питання щодо прийняття територіальними громадами комунальних установ районних рад, які обслуговували заклади освіти, це пов’язано з тим, що в громадах вже створені відповідні відділи освіти. Питання щодо ліквідації зазначених комунальних закладів опрацьовується.

На сьогодні проблемним питанням залишається процедура передачі у Каховському районі 12 шкільних автобусів, проте місцева влада мала право скористатися можливістю організації підвезення дітей перевізниками. Так, Зелепідською ОТГ організовано підвезення 224 дітей, це 50 відсотків, що потребують перевезення у Каховському районі.

Каховською ОТГ підвозиться 29 дітей та 5 вчителів (укладено угоду з перевізником на місяць). Залишається не вирішеним питання підвезення учнів Таврійської ОТГ та сіл Семінівка, Костогризове Каховського району, що увійшли до складу Зелепідської ОТГ. На найближчій сесії це питання буде вирішено.

Що стосується закладів охорони здоров’я, всі центральні районні лікарні прийняті громадами, майже  всі громади знайшли порозуміння щодо спільного утримання медичних закладів, розуміючи необхідність у безперебійності забезпечення населення медичними послугами.

На сьогодні проблемним питанням залишається  - передача КНП Чаплинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (РЦПМСД) у власність територіальних громад. 20 січня 2021 року Каховською районною радою прийнято рішення про ліквідацію установи, під ліквідацію підпадає 73 особи. За інформацією голови Каховської районної ради зазначене рішення буде скасовано на найближчій сесії.

Протягом січня проведено ряд нарад за участю керівництва Каховської районної ради, Департаменту здоров’я ОДА, голів ОТГ району, керівників медичних установ району. За результатами останньої наради, представники територіальних громад ліквідованого Чаплинського району дійшли згоди, що ліквідовувати заклад не можна, домовились оперативно підрахувати кошти необхідні від Хрестівської, Присиваської та Чаплинської громад на спільне утримання зазначеного ПМСД та прийняти виважене рішення щодо подальшого функціонування закладу.

Хочу підкреслити, що досягнути бажаного результату можна тільки спільними зусиллями. Адже децентралізація – це реформа, яка об’єднала зусилля президента, місцевого самоврядування, парламенту та уряду.

Всі проблемні питання, що виникають на місцях, знаходяться на контролі облдержадміністрації та обласної ради. Рішення приймаються миттєво та надається кваліфікована допомога спеціалістів. Завершення реформи – це одне з найважливіших питань в області та дуже актуально.

Ще зазначу, що сила і успіх місцевого самоврядування залежить від того, наскільки сильною та успішною є держава, і навпаки.

Будьте здорові, бережіть себе та рідних!Корисні посилання