Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області 03.11.2021

03.11.2021 13:35:08
Брифінг щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області 03.11.2021

✓СТАТИСТИКА

За останню добу в області зафіксовано 600 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Тож наразі в області 67 680 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них:

  • 43 851 людина поборола недуг;
  • 21 782 людини інфіковані COVID-19;
  • 2047 людей померли.

✓ У закладах охорони здоров’я перебувають більше 1862 особи. Це становить 73% зайнятих ліжкомісць. З них 261 особа має підозру на COVID-19.

Стан хворих з підтвердженим COVID-19:

  • Середнього ступеня важкості – 1506 осіб,
  • Важкого ступеня важкості – 95 осіб. 56 осіб на ШВЛ.

✓ Для проведення ПЛР тестувань в області наявні 54 708 тест-систем.

✓ВАКЦИНАЦІЯ
В області вже використано 479 695 доз вакцин від коронавірусу. За останню добу щепилися майже 7000 жителів Херсонщини. 18 млн щеплень від COVID-19 уже зроблено в Україні!

✓ Якщо ви щепилися від коронавірусу закордоном – ви можете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря.

Для отримання COVID-сертифікату необхідно надати сімейному лікарю документ, який підтверджує щеплення за кордоном. На основі цього документа лікар внесе дані в електронну систему охорони здоров’я. Після цього вам видадуть паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Згенерувати цифровий COVID-сертифікат у Дії, вакциновані за кордоном українці поки що не зможуть.

✓За інформацією Міністерства охорони здоров’я, за минулий тиждень 94% людей, які захворіли на коронавірус — невакциновані. При цьому стабілізувалася динаміка приросту нових випадків та кількості госпіталізацій. Так, за минулий тиждень до лікарні потрапило 34 тисячі осіб, з яких 93 % — невакциновані.

✓Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої терапії через COVID-19. Найбільші виробники кисню в країні повернулися до роботи.

Проте найефективнішим способом не потрапити під кисневий концентратор залишається вакцинація. Щеплення проти ковіду - це не лише можливість отримати сертифікат та повноцінно працювати в умовах посиленого карантину, це можливість вижити.

✓ЗВЕРТАЮСЯ ДО ЖИТЕЛІВ ОБЛАСТІ
Звертаю увагу! В області працюють COVID-патрулі у складі яких працівники правоохоронних органів, Держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування. Завданням COVID-патрулів є не кількість протоколів на порушників і штрафів, а донесення до громадян основних правил, які рятують життя.

Тож, закликаю усіх і надалі дотримуватися протиепідемічних заходів та рекомендацій МОЗ:
– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;
– носіть захисну маску в громадських місцях;
– уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.

Знайдіть найближчий центр/пункт вакцинації, вакцинуйтеся та нагадайте своїм близьким про важливість щеплення від COVID-19.Корисні посилання