Бюджет Херсонщини 2017: загальні показники та нововведення

04.01.2017 17:17:40
Бюджет Херсонщини 2017: загальні показники та нововведення

Продовжуємо серію матеріалів, в яких фахівцями структурних підрозділів обласної державної адміністрації буде надаватися роз’яснення до загальних показників обласного бюджету та основних статей витрат і доходів по основним соціально значущим галузям.   

 

Обсяг обласного бюджету на  2017 рік становить 4203,0 млн грн, із них загального фонду – 4039 млн грн. У порівнянні з бюджетом 2016 року він зріс майже на 40 відсотків.

Надходження власних доходів визначено в сумі 455,2 млн грн, що на 85,1 млн грн або на 23 відсотка більше фактичних надходжень  2016 року.

В бюджеті у повному обсязі враховано видатки на оплату праці працюючим в бюджетній сфері, мінімальний розмір якої  з 01 січня 2017 року становитиме 3200 гривень на місяць.

Вперше для обласного бюджету передбачено додаткову дотацію на фінансування переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі  165,3 млн грн.

Слід зазначити, що  Херсонська область одна з небагатьох у 2017 році отримає цільові кошти у сумі 20,6 млн грн на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

На 633,4 млн грн (33%) збільшився обсяг видатків на здійснення програм соціального захисту населення, які проводяться за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету.

За рахунок медичної субвенції передбачені цільові видатки на:

– лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 18,3 млн грн;

– лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу – 19,0 млн грн;

– виплату щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та для лікування онкологічних захворювань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 0,5 млн грн.

У цьому бюджеті за рахунок власних доходів заплановані видатки капітального характеру у сумі 14,5 млн грн, які передбачається спрямувати на вирішення найбільш невідкладних проблем.

Крім того, за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету передбачається придбання ангіографічного обладнання  на суму  4,1 млн грн.

Також у наступному році продовжуватимуться роботи по перепрофілюванню незавершеного будівництва  в смт Чаплинка та м.Скадовськ на житлові приміщення. На зазначені цілі  в бюджеті передбачено 10,5 млн грн. Це забезпечить доступним і комфортним житлом військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та працівників бюджетної сфери.

За інформацією Департаменту фінансів обласної державної адміністрації, основними завданнями для виконання обласного бюджету у 2017 році  є наповнення дохідної частини та економне і раціональне використання коштів. Це дозволить вирішувати нагальні проблеми, які виникатимуть у ході його виконання.

 

Корисні посилання