Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля

27.04.2016 11:15:29
Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля

26 квітня 1986 року світ вразила одна з найстрашніших техногенних катастроф – аварія на ЧАЕС. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спали безтурботним сном, о першій годині 23 хвилини над IV реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я…

З того трагічного дня минуло вже три десятиліття. Пішли тисячі людей, що допомагали в ліквідації наслідків вибуху. Знято цикли сюжетів про Чорнобиль, які десятиліття потому намагаються відтворити хронологію трагедії за словами очевидців і учасників тих подій, а також розказують і показують, як змінилася зона відчуження, і як там зараз живуть люди.

У Каховці пройшла низка заходів до цієї скорботної дати. 19 квітня за підтримки міського голови Андрія Дяченка в місті Каховка на базі міського палацу культури “Меліоратор” відбувся ексклюзивний показ фільму Віталія Потруха “Загублене місто” та творча зустріч з виконавцем ролі фільму – Заслуженого артиста України, учасника подій, пов`язаних з Чорнобильською катастрофою – Олексієм Колесником. Цей сучасний український фантастичний трилер складе конкуренцію голлівудським блокбастерам на великих екранах. Ключові ролі у фільмі виконали актор театру та кіно і радіоведучий Андрій Джеджула, талановита актриса Ірина Новак і народний артист України Сергій Романюк. Картина створена кіностудією художніх фільмів ім. О.Довженка за підтримки Державного агентства з питань кіно. На момент зйомок, бюджет фільму складав 6 млн грн. Фільм вразив каховських глядачів, а зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері.

24 квітня з центральної площі міста стартував велопробіг з нагоди 30-річчя Чорнобильської трагедії. Велопробіг проводився за підтримки відділу у справах молоді та спорту, перед початком заходу начальник відділу Віктор Зубков виступив перед присутніми. Велосипедисти проїхали центральними вулицями міста та до монумента «Легендарна тачанка». Велопробіг проводився за сприяння громадської організації «Солідарна Україна» та спортивного клубу “Зевс”. Яскраві велосипедисти привертали увагу каховчан, а взяти участь у заході змогли всі бажаючі.

26 квітня у малому залі МПК “Меліоратор” зібралися каховчани, щоб висловити свою безмірну вдячність героям, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди. У Каховці мешкає 199 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 24 чол. – ліквідатори аварії першої категорії, 55 чол. – другої категорії А, 24 чол. – другої категорії Б, 36 чол. – третьої категорії А, 25 чол. – третьої категорії Б, 31 чол. – діти, 5 чол. – вдови померлих ліквідаторів. Всі ті, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті. До цієї скорботної дати відділ культури Каховської міської ради підготував дуже ліричний та пронизливий концерт для наших ветеранів-чорнобильців та їх сімей. До присутніх звернулися міський голова Андрій Дяченко та керівник міської громадської організації чорнобильців Григорій Кузьменко. Під час хвилини мовчання за загиблими у багатьох на очах сльози – чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. Право покласти квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції було надано Григорію Пилиповичу Дяченку та Федору Дмитровичу Іващенко.

30 років пройшло з тих пір, 30 років як смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, поля і ліси, 30 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади. Переживши Чорнобиль, ми усвідомили, що щастя – це коли можна лягти в пахучу траву, не боячись радіації; це чиста річка, у якій можна скупатися, це усміхнені дитячі обличчя. Пам’ятаймо це.

Корисні посилання