Чуття єдиної громади

17.10.2016 12:06:30
Чуття єдиної громади

14 жовтня, й без того багатий на святкові дати день, у   Зеленому Поді було ще одне свято – День села.

А в фойє Будинку культури була розгорнута справжня фотогалерея, відображаючи минуле і сьогодення, й тут же – виставка виробів місцевих майстрів і майстринь.

Хоча погода не радувала, та мешканці села квапилися до затишного й охайного, недавно відремонтованого, Будинку культури. Прилегла до нього площа – прикрашена синьо-жовтими прапорами, а на порожньому постаменті  замість пам’ятника – мармурова дошка, мов сторінка літопису, котрий сповіщав про те, що 1 лютого 1929 року було засновано радгосп «Червоний Перекоп». Й тут же – поетичне освічення в любові до рідного села:

 

Село моє, для мене ти рідніше,

Дорожче  ти мені за все прекрасне на землі.

Бо ти даруєш і любов, і ніжність,
твоїй вклоняюся красі.

Село моє, краплиночка на карті,

У світі невідоме, та  – дарма.
Ну, а чого без нього були б варті

Усі ми з вами, кожен зокрема?

Традиційне для сельчан свято цього разу було особливим: Зелений Під стає адміністративним центром новоствореної об’єднаної територіальної громади. Тож у святкуванні взяли участь не лише жителі всіх п’яти населених пунктів на території Червоноперекопської сільради, а й делегації з Дмитрівської та Слобідської сільських рад. Також завітали в гості – вже не вперше –  і мешканці Федорівки, які відмовилася від об’єднання.

Сільський голова Галина Лобунько радо вітала гостей, запрошуючи отримати задоволення від концерту, а настоятель місцевого храму отець Ілля благословив артистів і всіх присутніх у переповненій залі на добру справу.

Три години тривала концертна програма. В її підготовку працівники Будинку культури й учасники художньої самодіяльності вклали максимум зусиль, старання й хисту: у вкрай стислі строки оновлено репертуар, а сценарій продумано таким  чином, що глядачі не мали змоги хоча б на хвильку занудьгувати під час концерту, – про це потурбувалися його ведучі. Було задіяно весь творчий потенціал – від вихованців дитсадка, яким аплодували з особливою щирістю, до ветеранів праці. Жіночий і чоловічий вокальні ансамблі своїм творчим запалом полонили публіку, додала жару шкільна агітбригада здорового способу життя, а потім школярі влаштували на сцені справжній флешмоб. Окреме музичне  вітання  приготували й депутати сільської ради.

Знайшли своє відображення  й сумні події останніх двох років: на тривожній ноті звучала пісня «Повертайся живим», яку дует присвятив захисникам України.

Також слово взяли і шановні гості. Дмитрівский сільський голова Олена Пелешок і її колега з Архангельської Слободи Анатолій Волочнюк за народним звичаєм вручили  господарям коровай, дякуючи за гостинний прийом і гарний концерт, а директор Архангельськослобідської ЗОШ Любов Дейнега запросила наступного дня до школи на свято її рідного села.

Наприкінці концерту Галина Лобунько ще раз привітала всіх зі святом і вручила грамоти й подяки тим, завдяки кому воно відбулося на такому високому рівні.

Але на цьому свято не завершилося: на вулиці у казані кипіла юшка, а на площі всіх чекало – вперше! – вогняне шоу.

Цього дня мешканці Зеленого Поду відзначали не просто День села, а народження об’єднаної громади. Це, зокрема, відзначив глава Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков:

-Сьогодні – святий день і  День захисника України. Тож хай Свята Покрова береже країну і її захисників, усіх, хто бере на себе відповідальність – за свою долю і долю всієї  України.  Вважаю символічним, що саме в ці дні народжується нова громада –  завдяки ініціативі і наполегливості Галини Лобунько і очолюваної нею сільської ради. Досягти поставленої мети було важко, але ми це зробили. Зусилля не були марними: кілька днів тому підписано постанову Кабміну про виділення близько півмільйона гривень на заміну вікон у Червоноперекопській школі. Такі ж суми виділено на ремонт даху у дитсадку і Будинку культури у Дмитрівці. Якщо буде виготовлено проект на реконструкцію водопровідної мережі в Архангельській Слободі, на його реалізацію також надійдуть кошти. А через  рік громада відзначить свій перший день народження. Хай вам щастить!

«Спільне свято – найкращий спосіб для згуртування нашої громади, налагодження співпраці і діалогу, усвідомлення того, що ми тепер – одне ціле і  наша доля – у наших руках. Попереду у нас багато роботи і спільних турбот», – так вважає Галина Лобунько.

Корисні посилання