#ЧужихДітейНеБуває

09.08.2019 12:48:13
#ЧужихДітейНеБуває

Суспільно корисні роботи як один із видів покарання для неплатників аліментів було введено першим пакетом законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, що набули чинності 6 лютого 2018 року. Така ініціатива реалізована вперше в історії України. Другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, схвалений Верховною Радою 3 липня 2018 року, посилив відповідальність боржників, зокрема, ввів кримінальну відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт.

Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, які призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею). Строк виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється у годинах, протягом яких порушник виконує призначену йому суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи можуть призначатися на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми – не більше двох годин на день.

Вид та перелік об’єктів оплачуваних робіт, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.  За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу.

Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Таким чином, завдяки цьому нововведенню ліквідовуються заборгованості з виплати аліментів, а значить, діти отримують кошти на навчання, розвиток та відпочинок.

Відповідно до частини другої статті 325-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення правопорушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається органом місцевого самоврядування.

Тому 08 серпня 2019 року в приміщені Олешківської міської ради  курівництвом філії Центру пробації  в Херсонській області Оксаною Кузьмич Євгенієм Поліщук, начальником Олешківського районного відділу пробації Олександром Зубенко, було  організовано зустріч з Олешківським міським головою Дмитром Вороновим та першим заступником міського голови Тетяною Сірогодською.

Метою зустрічі слугувало обговорення проблемного питання про затвердження  переліку об’єктів та видів суспільно корисних робіт. Результатом  зустрічі стало досягнення домовленності, що найближчим часом  на засіданні робочої групи  буде вирішено питання щодо  прийняття рішення про затвердження видів і об’єктів суспільно корисних робіт, на яких порушники повинні виконувати ці роботи.   

За інформацією Олешківського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській областіКорисні посилання