Cоціальний захист учасників АТО – пріоритетне завдання влади

25.01.2019 13:49:19
Cоціальний захист учасників АТО – пріоритетне завдання влади

Доповідаючи про стан роботи щодо соціального захисту та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та членів їх сімей в Каховському районі начальник управління соціального захисту населення Юлія Ільїна зазначила,на тому, що в районі проводиться робота по впровадженню заходів щодо соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, вирішення нагальних питань їх соціального захисту та членів їхніх сімей.

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 265 осіб, які брали участь у зоні проведення антитерористичної операції, також на території району мешкають 4 сім’ї загиблих учасників АТО.

У минулому році 5 учасників АТО пройшли санаторно-курортне лікування, одного забезпечено технічними засобами реабілітації  7- пройшли курс психологічної реабілітації, двоє отримали послуги з професійної адаптації.

На виконання заходів соціальних програм з районного бюджету використано - 39,566 тис.грн. на санаторно-курортне лікування, 56,917 тис.грн. для проходження курсу психологічної реабілітації та 11,0 тис. грн. на профадаптацію.

Під час оздоровчої кампанії влітку 2018 року за рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечено 100-відсоткове охоплення послугами оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО (всього 74 дитини).

Щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни до 5 травня отримали 222 учасників АТО на загальну суму 285,6 тис. грн. (учасники бойових дій – 219, особи з інвалідністю внаслідок війни - 3) та 4 члени сім’ї загиблого на суму 2,5 тис. грн.

Районною програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2018 рік передбачалось фінансування наступних заходів: надання пільг сім’ям військовослужбовців, які беруть участь в АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО - 50% знижка вартості житлово-комунальних послуг в межах норм за рахунок коштів районного бюджету; забезпечення безкоштовним зубопротезуванням ветеранів війни та праці, які мешкають на території Каховського району – 100,00 тис.грн. 2 учасника бойових дій в зоні проведення АТО скористалися зазначеною пільгою на загальну суму 11,1 тис.грн.;  забезпечення виплати щомісячної стипендії матерям воїнів - загиблих у Афганістані та під час проведення бойових дій у зоні АТО в сумі 50,2 тис.грн. Так, за рахунок коштів районного бюджету 3 матері загиблих під час проведення бойових дій у зоні АТО щомісяця отримували по 1,373 тис.грн.

Безробітні учасники АТО відвідують семінари, що проводяться спеціалістами міськрайонного центру зайнятості, де отримують інформацію про центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, із загальних питань зайнятості, переваги легального працевлаштування, можливості здобуття актуальних на ринку праці професій для прискорення вирішення питання працевлаштування з орієнтації на підприємницьку діяльність. 2 демобілізованих отримали індивідуальну консультацію з питань започаткування власної справи та ведення підприємницької діяльності.

Медична допомога учасникам АТО надається центром первинної медико-санітарної допомоги та рай лікарнею а соціальні послуги отримують спеціалістами районного центру надання соціальних послуг.

Підсумовуючи сказане голова райдержадміністрації зазначив на актуальності питання та наголосив на тому, що при районній державній адміністрації активно діє центр допомоги учасникам АТО, волонтери якого займаються оперативним вирішенням найрозповсюдженіших проблем бійців АТО та їх сімей та надають інформаційно-консультативну допомогу та здійснюють супровід вирішення поточних питань з оформлення соціальних пільг, отримання документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, працевлаштування, в розв’язанні нагальних соціально-побутових проблем, отриманні матеріальної допомоги, одержання земельних ділянок тощо.

Корисні посилання