Cпільними зусиллями влада та лікарня готується до її презентації

06.04.2018 11:55:41
Cпільними зусиллями влада та лікарня готується до її презентації

03 квітня в районній державній адміністрації відбулася зустріч представників районної влади з в.о. головного лікаря центральної районної лікарні Куриляком Дмитрієм Миколайовичем та завідувачами відділень ЦРЛ з приводу обговорення проведення презентації лікарні, яка відбудеться 10 квітня поточного року  членам госпітальної ради з метою ознайомлення з роботою закладу і визначенням перспектив  розвитку.

Голова Каховської районної ради та за сумісництвом  голова Госпітальної ради Тетяна  Тертична  розповіла, що згідно роз’яснень МОЗ  Госпітальна рада визначає пріоритети розвитку госпітального округу та першочергове фінансування. «»План розвитку буде розроблятися спільно і затверджуватись кожною радою. Але щоб  отримати фінансову підтримку від держави нам треба бути передовиками в реформі, лише за цієї умови буде шанс отримати найбільше коштів для розвитку медичного закладу.»- наголосила Тетяна Станіславівна та додала, що кожен район самостійно ,на рівні центральних районних лікарень розробляє план розвитку. При всьому за словами голови району існуватиме тісний взаємозв’язок між первинною та вторинної ланками медицини , оскільки від кількості укладених договорів з лікарями центру первинної медико-санітарної допомоги і фізичними особами залежатитаме  наповнюваність в ЦРЛ. Під час робочої наради керівники району зауважували медичним працівникам на тому, що пілотних проектів не буде,  будемо працювати і вчитися на своїх помилках.

Принагідно Тетяна Станіславівна поінформувала присутніх про наміри та вжиті заходи госпітальною радою щодо перейменування Таврійського госпітального округу в Каховський з центром в місті Каховка. «Все, що залежить від ради зроблено: прийнято відповідне рішення, яке направлено до Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, але остаточне рішення приймається Кабінетом Міністрів України»-сказала голова госпітальної ради.

Голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков неодноразово зосереджував увагу завідувачів відділень лікарні на необхідності проведення достойної презентації спроможностей, матеріальної бази та медичного персоналу лікарні, оскільки є серйозні  наміри претендувати на медичний заклад  другого рівня, лікарню інтенсивної терапії.

Від медичного персоналу слово мав лікар-хірург, депутат районної ради Олександр Думінець, який коротко доніс до колег сутність питання та обговорення членів госпітальної ради  та закликав всіх завідувачів відділень ЦРЛ з серйозністю віднестися до показу та розповіді про свої відділення. 

Для більш детального ознайомлення присутніх з визначеними вимогами до лікарні ІІ рівня Тетяна Тертична ознайомила присутніх зі змістом постанови Кабінету Міністрів України щодо плану розвитку госпітального округу відповідно до вимог якої перспективний складається на 5 років і має містити в собі: описову частину стратегічного розвитку госпітального округу та опис маршрутів пацієнтів у його межах; оптимальний розподіл функцій щодо надання медичної допомоги між учасниками округу і визначення видів та обсягів медичної допомоги, що має надаватися закладом охорони здоров’я; перелік перспективних мед закладів, чиї потужності пропонується розширити та їх обґрунтування; план розвитку перспективних закладів та пропозиції щодо реорганізації закладів, функції яких поступово переорієнтуються.

Підсумовуючи мету  робочої зустрічі Тетяна Станіславівна зазначила, що у місцевої влади постає важливе завдання в рамках роботи над госпітальним округом у визначенні шляху першочергових інвестицій: чи то дороги для проїзду швидких, чи пріоритетні медичні заклади чи інше та наголосила на тому, що медична реформа  до січня 2020 року повинна закінчитися і до цього часу ми разом маємо зробити усе  можливе і не можливе, що залежить від нас для забезпечення подальшої повноцінної роботи лікарні.

Корисні посилання