Cтан призначення та надання пільг населенню району в пріоритеті для районної влади

26.04.2018 07:26:26
Cтан призначення та надання пільг населенню району в пріоритеті для районної влади

На сьогоднішньому засідання колегії начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Юлія Ільїна доповіла про стан призначення та надання пільг населенню, зазначивши на тому, що правом на пільги згідно чинного законодавства в районі користуються 7714 осіб, що становить 21,4 % від населення району.

Відповідно до законодавчих актів право на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом, телефоном, послуг із встановлення квартирних телефонів визначається залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги.

Протягом І кварталу поточного року своїм правом на пільги з оплати житлово-комунальних послуг скористались 2650осіб, середній розмір на одного пільговика складає  444,2 грн., що майже у 2 рази більше, ніж за відповідний період 2017 року. Відшкодування підприємствам-надавачам послуг витрат за надані пільги здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, загальний обсяг якої на 2018 рік передбачено у сумі 4818,3 тис.грн, що на 0,5тис.грн менше, ніж у 2017 році. Для виплати пільг готівкою на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу передбачено субвенції з державного бюджету у розмірі 105,2тис.грн. У звітному періоді також призначено щорічну разову грошову допомогу до 5 травня 547 особам із числа ветеранів війни на суму 582,6тис.грн.

Управлінням також проводиться робота щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці по наданню інших пільг. Протягом першого кварталу оформлено документи на виплату грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю внаслідок війни 11 особам на суму 4,931 тис. грн.; компенсаційну виплату на оздоровлення 38 особам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи та виплачено компенсацію щорічної додаткової відпустки особі, постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 2,468 тис.грн тощо. Також управлінням підготовлено та надіслано 26 пакетів документів для розгляду на засіданні обласної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям області, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин. З них 4 особи отримали матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 7,5 тис. грн., також 2 малозабезпечені особи отримали матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 1,373 тис. грн.

В своїй доповіді Юлія Миколаївна зазначила на тому, що метою підвищення рівня матеріального забезпечення мешканців району програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів, за рахунок коштів районного бюджету передбачено надання пільг на оплату: житлово – комунальних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей;  послуг зв’язку пільговим категоріям громадян та  забезпечення безкоштовним  зубопротезуванням ветеранів війни та праці.

На завершення доповідач наголосила на тому, що з метою обізнаності  населення з питань надання пільг проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота через сайт РДА та місцеві ЗМІ, а для зручності на наближення послуг у районі запроваджується комплекс соціальних послуг, доступних в електронному форматі через портал iGov і вже найближчим часом жителі району зможуть оперативно та зручно  отримувати  пільгові посвідчення учасника війни, члена сім’ї померлого ( загиблого) ветерана війни, дитини війни, ветерана праці  скориставшись необхідними  Інтернет - сервісами.

Підсумовуючи дане питання голова райдержадміністрації Валерій Салтиков поцікавився труднощами, які виникають при призначенні пільг та акцентував увагу на необхідності затвердження місцевих соціальних програм в ОТГ для надання пільг на послуги зв’язку пільговим категоріям громадян та забезпечення безкоштовного зубопротезування ветеранам війни та праці місцевим жителям громад. Також органам місцевого самоврядування рекомендовано переглянути можливості передбачення в місцевих бюджетах компенсаційних виплат за пільговий проїзд, що належить до їх компетенції.

Корисні посилання