ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ 2016: ПЕРШІ ВИСНОВКИ

20.05.2016 10:29:50
ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ 2016:  ПЕРШІ ВИСНОВКИ

Ніхто не може сказати достовірно, чому не всім подобається сплачувати податки. Ділитися власними коштами з державою було якось не прийнято: мовляв, кладемо кошти в «чужі» кишені. Натомість за кордоном сплату податків кожен вважає звичайною справою, свідченням престижності, справжньої демократії та довіри державі.

«На Херсонщині цьогорічна кампанія декларування яскраво засвідчила зростання рівня громадянської свідомості до добровільного процесу чесно декларувати доходи та не приховувати свій успіх. Саме надходження  податку з доходів фізичних осіб під час кампанії декларування доходів громадян можна вважати дієвим запасом для розвитку бюджетів місцевих громад», – зазначила начальник управління оподаткування податків і зборів з фізичних осіб  Головного управління ДФС у Херсонській області Олена Грищук.

Знаючи, що статистика – річ переконлива, маємо змогу зробити перші висновки про підсумки декларування доходів громадян нинішнього року. Зокрема, до фіскальної служби подано 33 тис. декларацій. Це на 1,3 тис. декларацій більше, ніж за минулорічний період. Загальна сума задекларованого херсонцями доходу складає 628,8 млн. гривень.

Мешканці Херсонської області самостійно визначили у податкових деклараціях 28,4 млн. грн. податкових зобов’язань. Це також на 8,3 млн. грн., або на 41,3 відсотка більше, ніж у 2015 році (у 2015 році –  20,1 млн. гривень). Сума  самостійно задекларованого до сплати платниками податків військового збору  склала 4,3 млн.гривень.

Цілком добровільно про зароблене звітували громадяни, які отримали доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках. Саме вони подали найбільшу кількість декларацій – 29,3 тисячі та задекларували 69,4 млн.грн. доходів. Характерна і така деталь: у 2015 році кількість поданих декларацій цією категорією платників становила лише 25,8 тис., а сума задекларованого доходу 43,6  млн.гривень.

Активно декларували свої доходи від реалізації сільгосппродукції фермери В.Олександрівського району – 2,3 тис., Білозерського – 2,1 тис., Горностаївського, Високопільського, Нововоронцовскього, Генічеського, Скадовського та Голопристанського районів – майже по  2 тис.декларацій.

Обов’язковим до декларування був і такий вид доходів, як отримання спадщини від спадкодавців другого ступеня споріднення. Цього року 1338 осіб повідомили про отриманий дохід у вигляді спадщини. Сума задекларованого ними доходу склала 186,1 млн. гривень.

Поступово на Херсонщині звикають до цивілізованого декларування інвестиційних доходів. Зокрема, в результаті операцій з інвестиційними активами та отримання інвестиційного прибутку 74 громадянина задекларували доходи у сумі понад 13 млн.гривень.

Ще 262 декларанти повідомили про реалізацію нерухомого або рухомого майна на суму 58,8 млн. гривень.

Іноземні доходи задекларували 92 особи на загальну суму 14,2 млн.гривень.

Порівняно з минулим роком зросла і кількість декларантів, які здають  житло в оренду: цього року такі доходи «показали» 253 фізичні особи на загальну суму 4,4 млн.грн. (у минулому році – 168  осіб).

 Дохід, що перевищує один мільйон гривень, відобразили у своїх деклараціях за 2016 рік – 43 громадянина нашої області (у 2015 році – 40 осіб). Сумарний розмір вказаного доходу склав 264,9 млн. гривень.

Також, правом на податкову знижку вже скористалися 1226 херсонців, загальна сума до повернення складає 1568,9 тис. гривень. Станом на 1 травня  ПДФО вже повернули 634 платникам на суму 1050,0 тис. гривень.

«Сьогодні держава демократизує податкове законодавство і дає нам право вибирати. А ми маємо вирішувати: сплачувати податки, щоб забезпечувати самих себе та своє майбутнє, або ховати свої доходи, порушуючи Конституцію та вимоги суспільної моралі», – резюмувала начальник управління оподаткування податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області Олена Грищук.

Корисні посилання