День пам’яті жертв Голодоморів

27.11.2018 08:18:12
День пам’яті жертв Голодоморів

Щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

За підрахунками істориків, Україна в результаті голоду 1932-1933 років втратила декілька мільйонів людей, а демографічні втрати взагалі важко навіть уявити. Іншими словами, це був український ГОЛОКОСТ (з грецької - винищення). На Херсонщині він найжорстокіше лютував у тих районах, де на початку 1930 року відсоток впровадження колективізації був найвищим.

З селянських дворів забирали все підряд – хліб, картоплю, дрібну птицю. Голод супроводжувався епідеміями, зустрічалися випадки людоїдства. В результаті вимирали цілі села. Голод і страшна безвихідь, мільйони жертв і безліч поневірених сімей. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння та покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Україна вшановує пам'ять жертв однієї з найбільших національних катастроф ХХ століття.

Голопристанська районна державна адміністрація, спільно із міською радою та представниками районної ради зібралися на території Свято-Духівського храму міста Гола Пристань, щоб гідно вшанувати пам’ять жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду українського народу.

На зібранні були присутні заступник голови районної державної адміністрації, керівники та спеціалісти структурних підрозділів та апарату районної державної адміністрації.

Виступила із промовою Олена Миколаївна. Вона наголосила, що Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

Громада міста та району у складі керівництва та працівників міської ради, районної ради та установ прийшли з лампадками та квітами. Всі ми повинні знати масштаби цієї трагедії. І не тільки пам’ятати, але й передавати ці знання дітям та онукам, шанувати пам’ять загиблих, і робити усе можливе, щоб такого більше не сталося, і не повторилося навіть у страшному сні.

Вічна пам’ять і слава Україні!

Корисні посилання