День відкритих дверей у бібліотеці

04.10.2016 09:30:13
День відкритих дверей у бібліотеці

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова склалася певна традиція – 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, головними героями свята є читачі. Цього дня для них – відкриті двері усіх відділів, особлива увага, подарунки і приємні сюрпризи.

Тож, з самого ранку працівники читального залу завітали до дев’ятикласників ЗНЗ №30 й розповіли про бібліотечне свято, професію «бібліотекар». Учні переконалися, що стереотипні уявлення про бібліотекарів дуже застарілі, а ще здійснили віртуальну подорож найвідомішими бібліотеками світу.

news_2016-09_30_001_002 news_2016-09_30_001_018

День відкритих дверей розпочався на ганку бібліотеки зі святкових вітань і життєрадісної музики. Бібліотекарі запросили школярів у світ пригодницької літератури, якою захоплювалося не одне покоління читачів. Піратські розваги «Галера пригод» розгорнулися на території навколо бібліотеки, де з’явились локації «Капітанський місток», «Станція Ребус», «Веселий Роджер», «Бухта Азартна» та «Станція Спритність».

Розділившись на дві команди, учасники  обрали капітанів, отримали завдання і поринули у запеклу боротьбу за скарб. Школярі виявили не тільки свою спритність, винахідливість,  кмітливість, а й уміння орієнтуватись у нестандартних ситуаціях, допомагати один одному, працювати в команді.

news_2016-09_30_001_019 news_2016-09_30_001_017

Хлопці і дівчата, пройшовши складним маршрутом, не тільки знайшли «піратський скарб», а й отримали задоволення від пригод, гарний настрій і впевненість у тому, що відвідувати бібліотеку – весело, цікаво і захоплююче.

Після піратських розваг коротким перепочинком став огляд-рейтинг кращих книжок про піратів із фондів бібліотеки, здатних захопити увагу і сучасних молодих читачів.

Бібліотечний квест “Населений острів Бориса Лавреньова” продовжив День відкритих дверей і підтримав його морську тему. Восьмикласники гімназії № 1 разом з капітаном  бібліотечного корабля  «Юнацька перлина» та його помічниками подорожували до «Населеного острову»  морями Інформації, Тихим, Мистецьких скарбів, Книжкових надій, натикаючись на Галерейні скелі та Каталожні рифи.

news_2016-09_30_001_012 news_2016-09_30_001_016

Занурившись  у світ морських  пригод, мандрівники, відкривали для себе  різні грані таланту знаменитого письменника-земляка, мариніста, художника. Наприкінці квесту скриню-приз із солодким скарбом отримала команда, яка перемогла у літературній вікторині.

Усім відвідувачам бібліотеки цього дня пропонували познайомитися з книжковими виставками: у читальному залі творчість письменника-земляка презентує “Грані таланту Бориса Лавреньова”, а у відділі абонемента розгорнулася “Фантастична осінь” – подарунок шанувальникам літератури у жанрі фантастики. Приємний сюрприз чекає і у відділі мистецтв – виставка творчих робіт працівниці бібліотеки Вікторії Рудякової «Хитромудрі витівки гачком».

Впродовж дня тривала акція безкоштовного запису «Святковий бонус» – всі, хто вперше відвідав бібліотеку 30 вересня, отримали читацький квиток у подарунок.

Корисні посилання