День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції

22.08.2016 10:02:40
День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції

Сьогодні ні в кого не виникає сумніву, що конкуренція – двигун економіки. Саме вільне змагання підприємців з метою набуття за рахунок власних досягнень переваг над іншими створює ряд важливих умов успішного поступу суспільства.

Одним з основних напрямів державного захисту економічної конкуренції є виявлення та припинення правопорушень, які обмежують, усувають, не допускають або спотворюють її, призводять або можуть призвести до ущемлення прав підприємців та споживачів, або перешкоджають державному контролю над дотриманням вимог законодавства у сфері конкуренції та монополізму.

Саме з цією метою 18 серпня 2016 року в малому залі районного будинку культури, за ініціативою Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі – Комітет), відбувся День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції, створення та підтримки конкурентного середовища в різних сферах.

Зустріч відбулася за участю начальника відділу досліджень і розслідувань Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Михайла Коваля та завідувача юридичного сектору підприємства Артема Андрюка. На захід були запрошені голови сільських, селищних рад, керівники підприємств та організацій району.

Представники Комітету інформували учасників заходу з наступних питань:

– законодавча основа та основні напрямки діяльності Антимонопольного комітету України;

– порядок звернення до органів Антимонопольного комітету України з питань порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

– типові порушення антимонопольно-конкурентного законодавства;

– порядок погодження з органами АМКУ рішень органів влади, органів місцевого самоврядування щодо демонополізації економіки, розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання.

Особливу увагу присутніх було зосереджено на типових порушеннях в діяльності комунальних підприємств, на нетипових змінах та істотних вимогах до договорів, які укладаються між споживачем та комунальним підприємством – монополістом надання послуг на окремій території тощо.

Присутні в залі скористалися можливістю задати питання представникам Комітету та отримати кваліфіковану відповідь.

Корисні посилання