Державні аудитори запропонували розвивати перспективну галузь

14.06.2019 11:03:39
Державні аудитори запропонували розвивати перспективну галузь

Працівники Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Дослідне господарство Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія – Нова» - Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства» за період з 01.01.2017 по 31.12.2018.

Не секрет, що на державному і регіональному рівнях бракує уваги для розвитку перспективної галузі - вівчарства.

Ось окремі цифри. Підприємство недоотримало доходів від реалізації продукції вівчарства - вовни в сумі 7,12 млн грн у 2017-2018 роках. А через незначні обсяги реалізації овець, у живій вазі, на внутрішньому ринку, за розрахунками державних аудиторів, втрачено доходів від продажу овець, майже на 2 млн грн.

Сучасні тенденції орієнтують виробника з вовнового на м’ясо-молочний напрям спеціалізації. Проте відсутні інфраструктурна база для переробки вовни і овчин, маркетингова організація збуту, що унеможливлює формування необхідних для сучасного ринку партій вівчарної продукції, її підготовку та сертифікацію.

Таким чином, необхідний технологічний розвиток переробних підприємств. Перш за все, для виробництва якісних сирів з овечого молока, будівництво спеціальних сховищ для зберігання овчин, смушок, побічної продукції, відходів, центрів оптової та роздрібної торгівлі продукцією вівчарства.

Аудитори наголошують на тому, що слабко використовується наявний генетичний потенціал овець вовнового, м’ясного, молочного та багатоплідного напрямів продуктивності, що знаходяться на утриманні у Підприємства.

Фахівці запропонували відновити формування державного замовлення на продукцію вівчарства. При цьому не обійтися без відповідного фінансування за рахунок  бюджетів різних рівнів, щоб повністю задовольнити потреби вітчизняного споживача у такій товарній групі.

До речі, на Херсонщині, з овечої вовни, експериментально, у профільному Інституті, виготовляють і реалізують ковдри, ковдри дитячі, подушки та матраци.  

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській областіКорисні посилання