Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття

03.04.2017 13:57:51

ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді зібрала кращих краєзнавців України на Черкащині – самому центрі нашої країни, на землі, де визріла та наповнилась конкретним змістом ідея створення незалежної української держави, землі, що народила Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького.

Захід проводився Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, управлінням освіти й науки Черкаської облдержадміністрації, Черкаським обласним центром туризму і краєзнавства. Організовано конференцію з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, збереження освітньо-культурних потреб дітей, виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до рідного краю, його історії, духовної спадщини, шанобливого ставлення до свого народу та формування загальнолюдських цінностей.

Привітали учасників заходу головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Світлана Бут, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валентина Ткаченко, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім.Б.Хмельницького, доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько та директор Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Олександра Фігура.

Шістнадцять областей України були учасниками конференції. Херсонщину представляли кращі краєзнавці Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області- Кравчук Анна, учениця 11 класу та Черненко Данило, учень 10 класу.

 Кравчук Анна  представила захист роботи «Вірність присязі» в секції «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце в боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності». Пошукову роботу  «Таємниці Генічеських катакомб» у секції «Історико-краєзнавчі та природні туристко-рекреаційні об’єкти України»  представив Черненко Данило. На Всеукраїнській конференції учні підтвердили  результати заочного туру, переможцями якого стали в січні 2017 року.  На пленарному засіданні з актуальними для учнів темами виступили Корновенко С.В., професор Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького, доктор історичних наук  Чабан А.Ю., члени  Української академії історичних наук. Пошукові роботи учнів було високо оцінено компетентним журі. Кравчук Анну,  Черненка Данила та керівника шкільного гуртка «Пошук» Подзолкову Анжелу Анатоліївну нагороджено грамотами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Юні краєзнавці отримали багато додаткової інформації з даного питання  на електронних носіях, методичні збірники, книжки та   збірник тез пошуково-дослідницьких робіт учасників конференції.

Для юних дослідників було організовано змістовну екскурсію «Архітектурне намисто Черкащини» Учні відвідали єдиний в Європі буддійський храм «Білий лотос», побували у селі Мошни – території середньої Наддніпрянщини, колиски української нації, українського козацтва та державності, відвідали музей Шевченка, здійснили незабутню цікаву подорож до міста Канєва, побували на Канєвській горі, місті вічного спокою Кобзаря, де вшанували його пам’ять.

Колектив Генічеської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 висловлює щиру подяку начальнику відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірині Поповій та директору централізованої бухгалтерії  Наталії Черніковій за підтримку обдарованої молоді Херсонщини.

Корисні посилання