Дифтерія: епідемії поки що немає, але вакцинуватися треба

01.11.2019 07:25:16
Дифтерія: епідемії поки що немає, але вакцинуватися треба

Станом на 31 жовтня поточного року в Україні вже зареєстровано 20 випадків дифтерії, 5 з яких підтверджено лабораторно, інші – за клінічними симптомами. При цьому з 2009 по 2018 роки фіксувалися поодинокі випадки дифтерії щороку, всього за 10 років 56 випадків. Про це повідомила головний експерт з педіатрії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Карчевич під час педіатричної конференції, що пройшла 31 жовтня в дитячій обласній клінічній лікарні.

«З січня по вересень поточного року було 2 випадки дифтерії, а за один місяць жовтень виявили уже 18 випадків, 15 з яких у Закарпатській області. За минулий рік по Херсонській області вакциновано АКДП-3 всього 77,4% дітей до 1 року. Крім того, на обласному складі наразі зберігається понад 40000 доз вакцини АКДП для імунізації дітей, починаючи з 2-місячного віку та понад 40 000 доз вакцини від дифтерії АДП-М для імунізації дітей у16 років, дорослих осіб та при необхідності дітей старше 7 років», - уточнила Тетяна Карчевич.

Дитячі лікарі отримали завдання разом з закладами освіти скласти поіменні списки осіб, що відвідують дошкільні та шкільні дитячі заклади, не маючи щеплень або щеплені не в повному обсязі згідно з віком. В обов’язковому порядку їм треба буде пройти вакцинацію за індивідуальними графіками щеплень. За новим наказом МОЗ України проти дифтерії буде запроваджена 3-раундова імунізація дитячого населення.

Окрім дифтерії, через низький відсоток імунізації зберігається ризик поліомієліту. Лише 69,9% дітей до 1 року щеплені від поліомієліту. Станом на 1 жовтня в області є 5771 доза вакцини від поліомієліту. Деякі райони області недооцінюють ризик поліомієліту і не виконують плани імунізації. Так, у Верхньорогачицькому районі щеплено 23,9% дітей до 1 року, в Чаплинському – 39,7%, у Великоолександрівському – 43%, в Каховському районі діти старші 1 року від поліомієліту не щепляться взагалі.

Єдиний захист – вакцинація!

Корисні посилання