Дитяче козацьке свято

07.12.2017 12:14:57

У Каховській школі мистецтв на XXІІІ міськрайонне дитяче козацьке свято до Дня Збройних Сил України зібралися юні козаки та козачки, їх наставники, друзі та рідні. Вже у фойє присутніх налаштовувала на патріотичний лад музика та цікаві виставки: звітів дитячих козацьких куренів за 2017 рік, літератури з теми козацтва, організованої районною бібліотекою ім. Миколи Братана. Військово-історичний клуб “Каховка” спільно з членами ГО “Каховський військово-патріотичний клуб “Сокіл” демонстрували своє уміння збирати та розбирати автомат. Перед початком свята присутні переглянули цікавий відеофільм про роботу Каховського Козачого товариства та Каховської паланки УДЮТ “Січ”.

А розпочалося свято виконанням Гімну України. В залі було дуже людно – адже у дружньому колі зібралися представники 14-ти дитячих козацьких організації Каховщини, члени Каховської паланки УДЮТ “Січ”. Для присутніх свято стало важливим моментом усієї цьогорічної роботи: було підведено остаточний підсумок відкритих змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска, козака Каховського Козачого товариства, який стояв у витоків створення міськрайонних дитячих козацьких свят Каховщини до Дня Збройних Сил України, а також вперше вручався Кубок “Козака Мамая” від Каховського Козачого товариства.

В ході заходу присутні вшанували пам'ять Станіслава Панаска, а також всіх хто загинув захищаючи Україну: козаків, учасників Другої Світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, воїнів, які загинули захищаючи нашу державу в зоні АТО на Сході України. За традицією, в цей день було покладено квіти до пам’ятників, меморіальних дошок та місць поховань.

Зі словами привітання звернулися до присутніх заступник міського голови Федченко Володимир, заступник голови Каховської районної державної адміністрації Вакулич Ольга, заступник Каховського військового комісара, підполковник Збройних Сил України Виноградов Родислав. Вітав присутніх також наш земляк, письменник, переможець престижного літературного конкурсу “Коронація слова” у номінації “Романи” з твором “Останній бій “Урус-шайтана” Віктор Михайлов, який подарував по одному примірнику книги міській та районній бібліотекам, а Олександр Глущенко вручив Віктору Михайлову фотопортрет Івана Сірка, яким його побачила художниця Наталія Павлусенко, а також грамоти кращим наставникам козачат 2017 року, які зробили величезний вклад у проведення козацьких та багатьох інших патріотичних заходів протягом року. Ще одна традиційна номінація для нагородження “Друзі козацького кола 2017 року”, в якій щороку нагороджують тих, хто підтримує дитячий козацький рух на Каховщині. Цьогоріч ними стали: вчитель ЗОШ № 1, постійний ведучий козацьких заходів міста Осадчук Ілона та директор Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ № 1 Жак Лілія.

Знання з історії козацтва юні козаки та козачки показали під час проведення вікторини. Переможці були нагороджені призами та квітами.

Перехідний Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска і Диплом. вперше  було вручено кращому куреню Каховського району – куренню “Патріот” з Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ № 1 “Кубок козака Мамая”.

Протягом свята піснями, віршами, танцями та показовими виступами вітали присутніх: хореографічний колектив ЦДТ “Веселушки”, козачата з ВПК “Сокіл”, зразковий хореографічний ансамбль “Барвограй” і “Попуррі на пісні В.Івасюка”, ансамбль “Перлина”, читці школи мистецтв та ЦДТ та пісні від юних козачат та козаків.

Корисні посилання