Для аграріїв проведено семінар «Вирощування зернових в сучасних агрокліматичних умовах та фінансові інструменти для весняно-польових робіт»

05.03.2021 08:40:08
Для аграріїв проведено семінар  «Вирощування зернових в сучасних агрокліматичних умовах та фінансові інструменти для весняно-польових робіт»

    На другий день Південної агропромислової виставки «Фермер-2021» 04 березня 2021 року на території ККЗ «Ювілейний» Департаментом розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія організовано для аграрних підприємств-зерновиробників, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад наукових установ, представників Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області проведено семінар на тему: «Вирощування зернових в сучасних агрокліматичних умовах та фінансові інструменти для весняно-польових робіт». Захід трансльовано онлайн через мережу Facebooke, його можуть переглянути усі бажаючі.

    У ході семінару кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН Сергій Заєць детально висвітлив ситуацію щодо стану перезимівлі сільськогосподарських культур не лише в розрізі сортів, а й оригінаторів та гібридів, а також надав рекомендації стосовно захисту рослин. В цілому стан збереження озимих зернових оцінив на рівні близько 90%.

    Юрій Кіріяк, керівник Херсонського обласного центру з гідрометеорології, окреслив поточну ситуацію стосовно тенденцій температурного режиму та спрогнозував несприятливі умови посушливого періоду без опадів протягом періоду інтенсивної вегетації культур. Цікавим для присутніх виявися екскурс з дослідженням змін клімату на географічній території сучасної України з часів Геродота по сьогодення. Даними літописів  та історичних джерел ним доведено, що зміна кліматичних умов з аномальним потеплінням/похолоданням із різким скороченням кількості опадів є циклічним процесом. У зв’язку із цим сільгоспвиробникам було рекомендовано переглянути ставлення до вибору та технологій вирощування сільгоспкультур на найближчі 20-30 років з урахуванням критично низького рівня вологи у верхньому шарі грунту та утримання аномально високих температур. Також він рекомендував аграріям здійснювати своєчасний виклик спеціалістів гідрометцентру (навесні) для встановлення фактів несприятливих погодних умов, що в листопаді під час загибелі культур, можуть бути оформлені документально з метою отримання компенсаційних виплат відповідно до чинного законодавства.

    Також у ході семінару експерти юридичної компанії «АРМАДА» покроково роз’яснили присутнім шляхи вирішення проблемних питань зберігання пального без ліцензії та запропонували юридичний супровід сільгосптоваровиробникам з питань дотримання законодавства з охорони праці, пожежної безпеки тощо.

    За презентаційнійними матеріалами семінару та контактами для отримання додаткової інформації можна звернутися до Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації.

Корисні посилання