Для мешканців Херсонщини придбають пересувний мамограф та лінійний прискорювач

16.04.2018 13:46:53
Для мешканців Херсонщини придбають пересувний мамограф та лінійний прискорювач

Сьогодні, 16 квітня, на селекторній нараді з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення, яку провів голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв обговорювали ряд важливих питань, зокрема співфінансування.

Окремим питанням розглядалося саме питання придбання пересувного мамографа та лінійного прискорювача.

На думку Директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталі Вітренко кошти на такі важливі для жителів всієї області придбання кожний суб’єкт місцевого самоврядування можуть виділити.

«До співфінансування облдержадміністрація запропонувала долучити 43 бюджети громад області різних форм об’єднання (ОТГ, сільські, селищні та районі ради, тощо). Визначалися ці громади згідно з їхніми потребами і після закупівлі цього мамографа він за графіком має буди задіяний для обстеження людей з кожного цих районів», - підкреслила Наталя Вітренко.

У свою чергу Андрій Гордєєв звернувся до всіх присутніх на нараді та нагадав про конкретні заходи, на які місцеві громади мають піклуватися разом.

Нагадаємо, що питання співфінансування на вирішення нагальних проблем області – це єдино правильний механізм залучення коштів.

Довідково. Пересувний мамограф дозволить жінкам із найвіддаленіших районів області обстежувати молочні залози не витрачаючи при цьому час на поїздку до обласного центру.

Лінійний прискорювач - є запорукою проведення високоточної променевої терапії, що є невід’ємною у лікуванні онкологічних хворих.Корисні посилання