Для випускників Каховщини  проведено акцію «Випускник»

19.04.2018 13:44:12
Для випускників Каховщини  проведено акцію «Випускник»

 

У житті кожної людини настає час, коли необхідно замислитись над питанням «Ким бути? Який життєвий маршрут рахувати доцільним?». Під час навчання у випускному класі  учням  вже необхідно прийняти рішення, яку професію обрати до душі, як уникнути помилок у виборі професії та  правильно  визначитися з  майбутнім професійним  шляхом. Як допомогти молоді в пошуках відповіді на ці питання?

18 квітня 2018 року  у м. Каховка на центральної площі перед будинком культури ім. Фрунзе відбувся масовий профорієнтаційний  захід «Акція «Випускник»» для учнів старших  класів загальноосвітніх шкіл міста та району, який був організований  Каховським міськрайонним центром зайнятості.  Мета його –  розширення уявлень молоді про світ професій, отримання різноманітної інформації про учбові заклади м. Каховки, Н.Каховки, Берислава та Херсона, формування позитивного іміджу робітничих професій, підвищення їх соціального статусу та популяризація серед   молоді.

Відкрила захід заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості Португальська Н.В., з вітальним словом виступали  голова   райдержадміністрації  Салтиков В.М., міський голова Дяченко А.А. та  директор Каховського міськрайонного центру зайнятості О.В.Радченко. Були присутні також начальники відділу освіти міста та району, представники Благодійного Фонду Ігоря Хоминця «Знай більше», які є соціальними партнерами служби зайнятості у роботі з молоддю.

До участі у  профорієнтаційному  заході  були запрошені 14 навчальних закладів м. Каховки, Н.Каховки, Берислава, Херсона, а саме Новокаховське вище професійне училище, Каховський професійний ліцей сфери послуг, Новокаховський аграрний коледж, ПТУ №14, Херсонський політехнічний інститут, Херсонський політехнічний коледж, Херсонський ЦПТО ДСЗ, Новокаховський політехнічний коледж, Новокаховський приладобудівний технікум, Новокаховський професійний електротехнічний ліцей, Каховський державний агротехнічний коледж, Каховський професійний аграрний ліцей, Бериславський медичний коледж, Бериславський педагогічний коледж. Представники навчальних закладів ознайомили учнів з  професіями та спеціальностями, за якими здійснюється навчання, умовами вступу до учбового закладу, матеріально – технічною базою, пільгами для абітурієнтів, а також можливостями працевлаштування після закінчення навчання. Під час проведення заходу представниками учбових закладів були продемонстровані відео матеріали.

Відвідали профорієнтаційний захід близько 800 учнів старших класів з 21 загальноосвітньої школи міста Каховки  та Каховського району.  Популярним було «Психологічне тестування» за комп’ютерними методиками щодо професійного самовизначення молоді, яке пройшли близько 50 осіб.

Слід відмітити  позитивні особливості проведення масового  заходу. За кожним класом загальноосвітньої школи міста та району був закріплений спеціаліст Каховського центру зайнятості, що сприяло  найбільш організованому проведенню масового  заходу та отриманню кожним випускником  повної інформації про учбові заклади та професії. Профконсультанти Каховського центру зайнятості  розробили  буклет «Професії, які потребує ринок праці Каховщини», інформація якого була дуже цікавою для випускників  шкіл.

За ініціативою Каховського міськрайонного центру зайнятості серед учнів 9-11 класів шкіл міста та Каховського району проводився конкурс мультимедійних презентацій  «Професія, яку я обираю» з метою формування у школярів свідомого професійного вибору.  12 квітня конкурсною комісією були визначені 6 переможців, які були нагороджені під час проведення заходу «Акція «Випускник»» дипломами та цінними подарунками.

Рішення вибору професії  багато в чому визначається мірою інформованості про обрану  професію, тому такі масові заходи, як профорієнтаційний захід «Акція «Випускник»»,  дають змогу  отримати різноманітну інформацію щодо конкретних професій або спеціальностей : її змісту, перспектив розвитку, особливостей праці, шляхів професійного навчання та вірогідного працевлаштування. Отримана інформація сприятиме формуванню у молоді особистого ставлення до професії, свідомому прийняттю рішення щодо її обрання., а також допоможе реально підвищити престижність робітничих професій, які на сьогодні користуються попитом на ринку праці, розкрити  можливості їх здобуття у відповідних навчальних закладах з подальшим працевлаштуванням.

 

 

Корисні посилання