До Дня кримськотатарського прапора у Херсоні відбувся святковий велопробіг

27.06.2018 10:26:13
До Дня кримськотатарського прапора у Херсоні відбувся святковий велопробіг

Учора, 26 червня, відзначався День кримськотатарського прапора. З цієї нагоди Херсонський міський меджліс за підтримки благодійної організації «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» організували святковий велопробіг.
Його учасники стартували на площі Свободи о 19.00. Усі бажаючі мали змогу  проїхатися велосипедами до набережної Дніпра по проспекту Ушакова.
У велопробізі взяли участь більше 50-ти учасників, навіть дітлахи долучилися до нього на своїх триколісних велосипедах.


Організатор заходу, голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов розповів :
«Сьогодні День кримськотатарського прапора. Він став майже Міжнародним і відзначається не тільки у містах України, а й у багатьох країнах світу – таких, як Польща, США, Туреччина, Канада. Цього року ми вирішили відійти від традиційного проведення мітингу, а натомість організувати велопробіг для того, щоб залучити якомога більше молоді, зробити захід цікавим для всіх мешканців обласного центру. Приємно, що до велопробігу долучилися представники різних культурно-національних товариств Херсонщини, які прийшли з прапорами своїх країн і таким чином висловили  підтримку кримськотатарському народу».


Усі велосипеди були прикрашені кримськотатарськими прапорами, а також прапорами України та Європейського Союзу.


Під час проведення велопробігу злагоджено спрацювали співробітники ГУ Національної поліції в Херсонській області, які створили вільний коридор вздовж проспекту Ушакова, забезпечували правопорядок та із задоволенням спостерігали за велосипедним дійством.


Під час велопробігу Херсонці та гості міста вітали учасників заходу, аплодували їм і вигукували слова підтримки.
Сьогодні на території АР Крим кримськотатарський прапор вважається символом окупації РФ, але не є забороненим. В Україні вже кілька років поспіль урочисті заходи до Дня кримськотатарського прапора проходять під гаслом: «Два прапори – одна країна».


Кримськотатарський прапор став символом боротьби за свободу і український Крим, про це у своєму зверненні з нагоди Дня кримськотатарського прапора наголосив Президент України Петро Порошенко.
«Синьо-золотий кримськотатарський прапор, як і синьо-жовтий державний прапор України, сьогодні став промовистим символом нашої боротьби за волю, свободу і право мирно жити у власному домі, на власній землі, в українському Криму», - зазначив Глава держави.Корисні посилання