До головного фінансового документа району внесено зміни

18.03.2016 13:34:40
До головного фінансового документа району внесено зміни

На колегії райдержадміністрації схвалили проект змін до показників районного бюджету на 2016 рік

Сьогодні в кабінеті голови райдержадміністрації проведено позачергове засідання колегії на розгляд якої виносилося єдиним питанням, що стосується внесення змін до головного бюджетного документу району. Засідання відбулося під головуванням голови райдержадміністрації Валерія Миколайовича Салтикова за участі голови районної ради Тетяни Станіславівни Тертичної. У роботі колегії також взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Ірина Сергіївна Єремейчук надала детальні раз’яснення про причини, що зумовили внесення змін до показників районного бюджету, затвердженого на 2016 рік.

За інформацією Ірини Сергіївни залишок бюджетних коштів загального фонду районного бюджету становить 5 493,3 тис.грн.,а вільний залишок коштів становить 4 993,3 тис.грн.

Доповідачем було внесено пропозиція по спрямуванню вільного залишку коштів в сумі 3 752,8 тис.грн. на покриття витрат, які при  формуванні районного бюджету не покривались доходами.

Крім того, на субвенційних рахунках районного бюджету залишились кошти субвенцій з державного бюджету, які не були використані в минулому році, а саме: освітня субвенція – 1 173,9 тис.грн. та медична – 1 064,2 тис.грн. «І сьогодні  у відповідності до діючого законодавства ми маємо право спрямувати ці кошти на покриття потреб в поточному році на здійснення поточних видатків»-наголосила начальник фінансового управління.

Увазі присутніх було запропоновано для розгляду розподіл додаткових фінансових ресурсів районного бюджету.  Згідно із запропонованим проектом кошти будуть виділені на фінансування заходів галузевих районних програм, на покриття потреб загальноосвітніх шкіл району, на збільшення витрати на утримання ЦРЛ тощо. Приємною новиною стало передбачення коштів на збільшення виплат стипендії матерям воїнів-загиблих у Афганістані, на надання пільг на житлово-комунальні послуги військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та членам  їх сімей, членам сімей загиблих учасників АТО, безкоштовне зубопротезування пільговиків.

Особливу увагу було звернуто на передачу субвенції на здійснення видатків на дошкільну освіту, сільські, селищні клубні заклади та бібліотеки з районного бюджету до бюджетів органів місцевого самоврядування. Враховуючи фінансову можливість районного бюджету запропоновано виділити на дані потреби лише 25 % від запропонованого нормативу. «Дане питання знаходиться у стадії відпрацювання із сільськими радами та сподіваюся ми знайдемо спільну мову для його вирішення»- зазначила Ірина Сергіївна.

Закінчуючи свою доповідь Ірина Сергіївна озвучила проблемні питання що пов’язані із недостатнім фінансуванням. На сьогодні фінансування лікарні вирішено за рахунок залишків, але у подальшому до питання покращення фінансового стану установи необхідно буде повернутися  при внесенні наступних змін до бюджету. Особливо жвавим було обговорення необхідності повернення коштів до міського бюджету за перебування районних дітей у міських дошкільних закладах. Своє бачення вирішення даної проблеми висловили керівники району.

Як зазначив голова райдержадміністрації, якщо районний бюджет не має фінансової можливості на вирішення даної  проблеми, то дане питання необхідно вирішувати на рівні місцевих бюджетів громад, можливо шляхом проведення грошової компенсації чи відшкодування перебування сільської дитини в міському закладі. Також було зазначено на необхідності проведення перевірки та звірки списків дітей що відвідують міські дитсадки, наданих міськвиконкомом, для підтвердження місця проживання батьків дітей.

У зв’язку із можливістю надання додаткової медичної субвенції із держбюджету, передбаченої на медичне обслуговування військових керівництвом району керівникам медичних закладів рекомендовано у короткий термін обрахувати та надати до департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації необхідну потребу у коштах на обслуговування військовослужбовців військових частин, що дислокуються на території району.

В результаті обговорення колегіально прийнято рішення схвалити проект змін до показників районного бюджету на 2016 рік, доопрацювати питання внесення змін з відділом освіти в частині фінансування пришкільних таборів та в термін, визначений чинним законодавством, підготувати та подати відповідні матеріали з проектом рішення про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік районній раді  для подальшого розгляду та затвердження на сесії.

Корисні посилання