До уваги суб’єктів господарювання

27.01.2020 14:29:55
До уваги суб’єктів господарювання

З метою стабілізації ситуації, що склалася в області у сфері нелегального обігу та роздрібної торгівлі пальним, дотримання вимог екологічної безпеки, вимог щодо охорони атмосферного повітря та здійснення оподаткування за його забруднення, відповідно до статей 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та статей 3 та 15 Закону України «Про оцінку впливу довкілля» звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідність отримання відповідних дозвільних документів у сфері охорони довкілля.

Так, відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планована діяльність щодо поверхневого та підземного зберігання викопного палива чи продуктів їх переробки на площі 500 квадратних метрів і більше або об’ємом (для рідких або газоподібних) 15 кубічних метрів і більше підлягає оцінці впливу на довкілля. Забороняється розпочинати провадження зазначеної планованої діяльності без отримання висновку оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Статтею 1 Закону України «Про оцінку впливу довкілля» визначено, що планована діяльність – це планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище. Провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності несе за собою притягнення до дисциплінарної, адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності.

Також, відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання відповідного дозволу. Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання або роздрібну торгівлі пальним відносяться до об’єктів, які містять джерела утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та потребують отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та сплати в повному обсязі екологічного податку.  

Більш детальну інформацію про отримання зазначених дозвільних документів, можливо отримати звернувшись до Департаменту енергетики та екології обласної державної адміністрації, за адресою пров. Козацький, 10, 4 поверх або за телефоном 0552 26 31 95.

 

Корисні посилання