До відома сільськогосподарських товаровиробників.

25.01.2017 10:41:06
До відома сільськогосподарських товаровиробників.

Відповідно до закону України «Про Державний бюджет України на  2017 рік» у державному бюджеті поточного року на підтримку розвитку підприємств АПК передбачені видатки у обсязі 5,379 млрд гривень.

Зокрема, на підтримку розвитку галузі тваринництва передбачено 170 млн грн на забезпечення стабілізації поголів’я худоби, збільшення його чисельності і стабілізації виробництва.

60 млн грн передбачено за програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі».

З метою покращення фінансового стану аграрних підприємств та нарощування темпів виробництва у 2017 році збережено функціонування механізму часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами, на що виділено 300 млн гривень.

Вперше після трирічної перерви передбачені видатки за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» в обсязі 75 млн грн, що дасть можливість збільшити площі закладання багаторічних насаджень та стимулюватиме розвиток інфраструктури зі збереження плодово-ягідної продукції та винограду.

Крім того, закладено нову програму «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» з обсягом видатків 4,774 млрд грн, з яких 550 млн грн планується спрямувати на компенсацію при придбанні техніки та обладнання.

Наразі Мінагрополітики України визначаються умови та механізм отримання  державної підтримки.

Разом із цим, повідомляємо: аби частково компенсувати втрати виробників сільгосппродукції у зв’язку із скасуванням з 01 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування  ПДВ,  для сільгосптоваровиробників (платників ПДВ!) запроваджується бюджетна дотація.

Для отримання державних дотацій сільгосппідприємства мають бути внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр) відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України». Для ціого їм потрібно буде подати відповідну заявку до контролюючого органу за місцем свого обліку для внесення їх до Реєстру.

 Порядок розподілу бюджетної дотації буде окремо затверджуватися Кабінетом Міністрів України.

Корисні посилання