До Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею

15.06.2018 06:08:44
До Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею

До Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначають 12 червня фахівці системи БПД Херсонщини провели низку правопросвітницьких заходів – відеолекції, тематичні уроки, круглі столи. Ці заходи покликані не просто розповісти про права дітей, але й дати можливість зрозуміти, що таке система прав людини та як на практиці користуватися своїми правами. Про роботу Бериславського місцевого центруз надання БВПДв цьому напрямку – читайте в нашому огляді.

Відеолекції «Охорона праці очима дітей»

провела інтегратор Катерина Кравчук для учнів 7-9 класів та 10-11 класів загальноосвітньої школи №1.

Учні переглянули відеоролик «Експлуатація праці дітей: проблеми та шляхи її вирішення», після чого активно обговорювали всі нюанси щодо легального працевлаштування неповнолітніх, законодавчі та нормативні вимоги з охорони праці осіб до вісімнадцяти років, якими законами регулюється охорона праці та як законно та безпечно працевлаштуватися. В процесі дискусії дійшли такого висновку:  «Коли праця - задоволення, життя - хороше! Коли праця - обов'язок, життя - рабство!».

Подібний захід пройшові в Бериславському медичному  коледжі для студентів ІІІ курсу спільно із спеціалістами Бериславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Мета заходу - ознайомити студентів із правовими поняттями, зокрема зі змістом статей Конвенції про права дитини та Конституції України щодо права дітей на працю, навчання та відпочинок; довести, що треба вміти користуватися правами і виконувати обов’язки.

Круглий стіл «Праця неповнолітніх. Що вам про це відомо?»

 

провела начальник Великоолександрівського бюро правової допомоги Ольга Соколенко разом з бібліотекарем Наталією Шевчук для учнівської молоді ЗОШ №1, під час якого обговорили з учнями основні риси трудових взаємовідносин між роботодавцем та працівником.

У такий спосіб молодь дізналась про обов'язки роботодавця щодо дотримання трудових прав та гарантій працівників, зокрема неповнолітніх осіб, про обов'язки працівників щодо дотримання правил внутрішньо трудового розпорядку, сумлінного виконання дорученої роботи.

У продовження заходу, в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays при Великоолександрівській центральній бібліотеці, відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Робертса Рубінса «Як у тебе справи, Рудольфе Мінг?». Фільм порушує важливу тему дорослішання й пошуку себе у 13 років.

Тематичний урок «Працевлаштування та робочий час неповнолітніх»

для старшокласників Борозенської загальноосвітньої школи підготувала Ольга Соколенко у співпраці з фахівцем з профорієнтації РЦЗ.

Працівник бюро роз'яснила учням, що дуже часто школярів працевлаштовують нелегально, без оформлення жодних документів, бо є недобросовісні роботодавці, які не хочуть займатися тяганиною з документами. Окремо фахівець системи БПД зупинилася на обумовлених законодавством правилах прийому на роботу неповнолітніх, а також визначених правах та гарантіях для працюючої молоді.

 

Відеолекторій «Великі права маленької людини»

для учнів Нововоронцовської загальноосвітньої школи №2 відбувся завдяки фахівцю Нововоронцовського бюро правової допомоги Світлані Гавриковій.

Вона повідомила про трудові права неповнолітніх; пільги, гарантовані законом для працюючих громадян, які не досягли 18 років;які існують обмеження для роботодавців, що використовують працю неповнолітньої особи, а також розповіла про систему БПД.

Діти дізналися, що згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу» вони є суб’єктами права на вторинну правову допомогу, тобто в разі потреби можуть скористатися послугами адвоката за державний кошт. Не зайвою була для них інформація прозагальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Варто сказати, що фахівці Бериславського місцевого центруне обмежуються провопросвітницькою діяльністю – вже стало доброю традицією розробляти інформаційно-правові буклети для відповідної цільової аудиторії.

Нещодавно вони розробили буклет «Праця неповнолітніх: права, гарантії, обмеження» та презентацію «Праця неповнолітніх».

Довідка. Всесвітній день боротьби з дитячою працею, який відзначають 12 червня, встановлено за рішенням Міжнародної організації праці (МОП), яка бореться з проявами експлуатації дітей.

Перші заходи, присвячені цьому дню, пройшли в 1997 році в Осло та Амстердамі, але згодом привернули увагу всієї світової громадськості.

 

Корисні посилання