Донорська кров і компоненти крові допомагають врятувати мільйони життів у світі щороку

15.06.2021 08:53:16
Донорська кров і компоненти крові допомагають врятувати мільйони життів у світі щороку

14 червня — Всесвітній день донора крові. Його мета: підвищити обізнаність усього світу про потреби в безпечній крові та її компонентах для переливання і про важливість безоплатного добровільного донорства крові.

Кампанія ВООЗ з нагоди Всесвітнього дня донора крові у 2021 році проходить під гаслом «Здавайте кров, нехай у світі пульсує життя», яке передає важливий внесок донорів крові у збереження і поліпшення якості життя людей. Це глобальний заклик до того, щоб більше людей у ​​всьому світі регулярно здавали кров.

Рекомендована ВООЗ кількість донацій крові донорами має складати 30 на 1000 населення. В Україні цей показник сягає 11,28 на 1000 населення.

Коли донорської крові не вистачає, то трапляється невідворотне: гинуть від крововтрати постраждалі в ДТП, відкладаються життєво необхідні операції, не можуть пройти курси терапії онкохворі тощо. Кров неможливо синтезувати штучно або замінити іншими препаратами, тому донорська кров потрібна завжди.

З нагоди Всесвітнього дня донора крові з 14 по 18 червня КНП «Херсонський обласний центр служби крові» проводить донорську акцію з розіграшем подарунків: сертифікату на 500 грн. від піцерії та комплекту корисних речей (термокружка, сумочка, чашка, записничок). Кожен донор в ці дні отримає браслет з тематичним написом.

Здати кров і взяти участь в акції можна за адресою вул. Миколаївське шосе, 7, телефон для довідок: 42-03-72 (з 8:00 до 15:00), офіційний сайт:  http://hocsk.ks.ua/. Заклад проводить прийом донорів крові щодня з 8:00 до 12:30 (крім суботи та неділі). З собою потрібно мати паспорт.

Щоб донорська кров була належної якості, до здачі треба готуватися: не вживати алкоголь, жирну, копчену та смажену їжу за 48 годин до донації, не курити за 2 години до здачі. Перед донацією обов’язковий легкий сніданок. Більше про підготовку за посиланням: https://donor.ua/pages/2167

З переліком тимчасових протипоказань до донації можна ознайомитися на сайті https://donor.ua/pages/5, абсолютні протипоказання — https://donor.ua/pages/4.

Більшість здорових людей можуть здавати кров. Однак 90% потенційних донорів, які мають право здавати кров, наразі цього не роблять.

Долучайтеся до донорства, допоможіть врятувати житття!

 

Корисні посилання