Допомога по листкам непрацездатності по догляду за хворою дитиною значно зменшилась у 2020 році

11.01.2021 11:58:02
Допомога по листкам непрацездатності по догляду за хворою дитиною значно зменшилась у 2020 році

У разі потреби знаходитись поруч із хворим членом родини у лікарні або вдома, Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток за весь час догляду. Найбільша кількість відповідних листків непрацездатності видається у разі хвороби дитини застрахованої особи.

За підсумками 2020 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області профінансувало допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі догляду на суму 7 млн. 671 грн.– це на 24,3% менше ніж у 2019 році. Таке зменшення видатків пояснюється тим, що протягом 2020 року подано на фінансування 4372 листка непрацездатності з причиною непрацездатності «10-Догляд», що на 2612 листків непрацездатності менше ніж у 2019 році у зв’язку з цим зменшилась і оплата днів непрацездатності на 17504 дня у порівняні з 2019 роком (у 2020 році – 30827 оплачених дня непрацездатності у 2019 році – 48331 день).

Нагадаємо, фінансування зазначеної допомоги здійснюється Фондом, починаючи з першого дня і за весь час догляду.

Для догляду за хворим членом сім'ї листок непрацездатності видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім'ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд.

Тривалість лікарняних по догляду за хворою дитиною до 14 років складає до 14 календарних днів, однак у разі стаціонарного лікування ФССУ здійснює надання допомоги за весь період перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Водночас, у разі хвороби члена сім’ї тривалість лікарняного по догляду не може перевищувати три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більше семи календарних днів.

Також повідомляємо, що листок непрацездатності не видається для догляду:

а) за хронічним хворим у період ремісії;

б) хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;

в) за здоровою дитиною на період карантину;

г) за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.

3.16 Для догляду за хворим старше 14 років, який знаходиться на стаціонарному лікуванні, згідно з висновком ЛКК про необхідність індивідуального догляду, видається довідка довільної форми, засвідчена підписом головного лікаря та печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Корисні посилання