Дослідному господарству «Каховське» - 85!

29.11.2016 10:54:29
Дослідному господарству «Каховське» - 85!

У Кам’янському сільському Будинку культури відбулося подвійне свято: відзначали День працівників сільського господарства і 85-річчя ДПДГ «Каховське». Свято, до якого готувалися увесь рік: орали, сіяли, жнивували, готували поля під новий урожай. А тепер ось зібралися всі разом, щоб відзначити завершення сільськогосподарського року і річницю свого підприємства.

До святкових урочистостей, які відкрилися барвистим танком дівчаток у барвистому національному вбранні  і пісенним побажанням щастя від подружжя Стрілан, працівників і ветеранів господарства запросила голова профкому Марина Капанадзе.

Директор ДПДГ «Каховське» Володимир Проценко у вітальному слові побажав трудівникам підприємства і зокрема – його ветеранам, котрі створювали це господарство, – за наполегливу працю, подякував усім  міцного здоров’я, мирного неба, наснаги і всіх гараздів.

Чимало вдячних слів було сказано на адресу колективу Інституту зрошуваного землеробства і його директора Раїси Вожегової: саме завдяки тісній співпраці з наукою «Каховське» зайняло міцні позиції в аграрному секторі України. У свою чергу Р.Вожегова, передавши вітання від президента Національної Академії аграрних наук і колективу інституту та регіонального наукового центру, відзначила, що «Каховське», перебуваючи не в зоні, а в епіцентрі ризикованого землеробства, у всі часи було лідером і зараз входить до п’ятірки кращих (а всього їх 80) дослідних господарств.

Таких самих щирих слів подяки удостоєні друзі і партнери – ТОВ «Агробізнес», фермерські господарства  «Зоря Каховщини» і «Труд», на чиї здобутки рівняється державне підприємство, переймаючи у них досвід. З особливою повагою і вдячністю  було відзначено роботу Едуарда Репілевського: він  очолив підприємство у тяжкий  для нього момент, завдяки таланту керівника і впровадженню прогресивних форм управління і виробництва вивів  його зі скрути, та й зараз залишається вірним порадником і другом.

Голова райдержадміністрації Валерій Салтиков і голова районної ради Тетяна Тертична відзначили вагомий внесок дослідного господарства у розвиток аграрної галузі в цілому, оскільки саме тут випробовуються нові технології з метою їх подальшого впровадження і поширення, і в розвиток сільськогосподарського виробництва на Каховщині: у тому, що район посів перше місце в області, є велика заслуга й «Каховського». І урочисто вручили  В.Проценку Почесні грамоти: від районної влади – господарству, від голови облдержадміністрації – його  керівнику.

Голова фермерського господарства «Зоря Каховщини» депутат обласної рали Леонід Кириченко, передаючи вітання від голови і депутатів облради, побажав господарству не просто високих, а європейського рівня врожаїв – до 80 центнерів з гектара – і навіть вищих.  Тим більше, що різниця у врожайності не така вже й велика – всього 14 центнерів.

Як доброго сусіда привітала ДПДГ «Каховське» представниця фермерського господарства «Труд» Оксана Куліш, подарувавши  образ Почаївської Божої матері.

Зачитавши наказ по господарству, В.Проценко повідомив приємну звістку: за сумлінну працю всі працівники отримають премію – залежно від заробітної плати і стажу (її загальний розмір становить 536 тисяч гривень). А пенсіонери і господарства отримали подарунки, які їм було доставлено додому.

Ще одна радісна новина: Указом Президента України тракторист господарства Віталій Ніколаєнко нагороджений медаллю «За працю і звитягу».

Також художньому колективу Будинку культури на чолі з Лідією Мороз виповнюється 25 років. І з цієї нагоди колектив отримав не лише відзнаку обласного управління культури, а й 30 тисяч грошової премії, оскільки він є, як було сказано, вагомою ланкою виробництва. До речі, Будинок культури було збудовано в 1939 році за рахунок премії (300 тисяч карбованців), яку господарство отримало разом з орденом за перше місце в СРСР по збиранню бавовни.

А вже в новому тисячолітті з допомогою господарства у Кам’янці було зведено нову гарну церкву. Тому настоятель храму Рівноапостольних Костянтина і Єлени був бажаним гостем на святі і щиро привітав трудівників господарства, подякував їм за нелегку хліборобську працю.

SONY DSC

Святкові вітання для іменинників приготували і вихованці Кам’янського навчально-виховного комплексу, дякуючи за небайдужість і благодійну допомогу.

А голова ради ветеранів Сергій Наумович, котрий 30 років очолював профспілкову організацію господарства, дав високу оцінку турботі його керівництва про простих людей і особливо – поважного віку, а з них понад   60 є ровесниками «Каховського» і навіть старші.

Окрім гарних слів зі сцени лунали чарівні пісні, які дарували учасники художньої самодіяльності, а також гості з Нової Каховки –  гурт «Забава» і зразковий ансамбль «Сонечко». А на завершення свята його учасників пригостили смачним короваєм із зерна нового врожаю.

Корисні посилання