Про чисельність осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

В Херсонській області мешкає 5329 громадян, яких внесено до обласного реєстру осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 575 осіб з інвалідністю, віднесених до категорії 1, (у тому числі 396 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС), 1372 особи із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорій 2 та 3, 958 дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, та 164 дружини померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Відповідно до обласного плану заходів у 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету заплановано надання разової матеріальної допомоги сім’ям, які втратили годувальника з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, у сумі 264,0 тис. грн та учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорій 1, 2 та 3, на загальну суму 884,0 тис. грн.

Крім того, зазначений план заходів затверджується в кожному районі, містах обласного значення області та в територіальних громадах, відповідно до якого у деяких територіальних громадах передбачається надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по 500 грн кожному.

У 2021 році за рахунок коштів обласного бюджету запланована фінансова підтримка Херсонської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» у сумі 20,1 тис. грн відповідно до наданої заявки від цієї організації. Станом на 01 квітня 2021 року зазначену організацію профінансовано у сумі 7,9 тис. грн.

Корисні посилання