Про надання інформації про виконання заходів Національного Плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік

В області діє план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території регіону гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV-2 на 2020 рік.

Наказом Департаменту здоров’я від 16 березня № 229-н «Про обмежувальні заходи у закладах охорони здоров’я в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затверджено склад оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території Херсонської області COVID-19, затверджено базові заклади для лікування хворих на COVID-19, обмежено відвідування хворих. Наказано неухильно дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму в закладах охорони здоров’я області (масковий режим, миття рук тощо). Проведено додаткові інструктажі з персоналом, щодо санітарної обробки приміщень та інвентарю, забезпечено на інформаційних стендах розміщення рекомендацій ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» щодо заходів особистої безпеки та нерозповсюдження коронавірусної інфекції, відтерміновано на пізніший термін відвідування, планові оперативні втручання, в тому числі стоматологічну допомогу, окрім медичних абортів та онкологічних захворювань, в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та забезпечено надання невідкладної медичної допомоги.

Базовим закладом для вагітних, породіль та роділь із підозрою на COVID-19  визначено пологове відділення  КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського». Забезпечено здійснення лікарями-терапевтами, лікарями-загальної практики сімейної медицини патронажу та консультування пацієнтів в телефонному режимі, скайп-режимі тощо, 7/24.

Директору КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» наказано забезпечити прийом дітей з гострими респіраторними інфекціями (після проведення тесту на наявність COVID-19), особливо які потребують респіраторної підтримки до відділення реанімації з ліжками інтенсивної терапії.

Директору КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського» наказано розгорнути обсерваційні ліжка на базі акушерського відділення та забезпечити прийом вагітних, роділь та породіль з підозрою на гостру респіраторну хворобу з подальшим проведенням тесту на наявність COVID-19 (при підтвердженні – подальше лікування в КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського», при негативному результаті направлення до КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня»).

Директору КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ХОР наказано:

 дітей хворих на COVID-19 з тяжкими проявами захворювання, транспортувати в базові заклади для лікування хворих на COVID-19 або в КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г. І. Горбачевського». У разі відсутності місць у КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» дітей транспортувати до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня»;
 транспортувати вагітних, роділь та породіль з підозрою на гостру респіраторну хворобу до КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.    О.С.Лучанського» для проведення тесту на наявність COVID-19 (при підтвердженні – подальше лікування в КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського», при негативному результаті направлення до КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня»);
 забезпечено транспортування осіб з COVID-19 до базових закладів;
 забезпечено обмін інформацією про осіб, які прибули до області із країн де є поширення коронавірусу. На базі КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних» розгорнуто інфекційні ліжка (160 ліжко-місць) з блоком інтенсивної терапії, укомплектованим згідно з табелем оснащення відділень реанімації та інтенсивної терапії.

Департаментом здоровʼя розроблено наказ від 30.03.2020 року № 266-н «Про організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) у Херсонській області», яким передбачено організацію та алгоритм  надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 та самоізоляції.

Постійно здійснюється робота із забезпечення працівників закладів охорони здоров’я засобами індивідуального захисту.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 березня 2020 року №288 «Про проект програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, у Херсонській області на 2020 рік» схвалено та подано зазначений проект до Херсонської обласної ради. Проектом Програми передбачено здійснення доплат медичним працівникам, виділення коштів на придбання апаратів штучної вентиляції легень, засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих розчинів та інших виробів медичного призначення та медикаментів.

Роз’яснювальна робота серед населення щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій проводиться за допомогою комунікацій: публікацій інформаційних матеріалів на офіційних сайтах, у соціальних мережах, виступів на радіо та телебаченні, тематичних розсилок через засоби масової інформації.

Корисні посилання