Про надання інформації стосовно нарахування заробітної плати лікарям, які надають медичну допомогу хворим з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 року № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» (далі – Постанова № 331) визначено, що кошти, передбачені для закупівлі медичних послуг, пов’язаних з наданням медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, у розмірі до 300 відсотків заробітної плати, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення спрямовуються на здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Внаслідок того, що головним закупівельником медичних послуг є Національна служба здоров’я України (далі – НСЗУ), з 01 квітня поточного року здійснення вищезгаданих доплат включено у вартість пакету медичних послуг, яку сплачує закладам НСЗУ.

Отже, кошти, відповідно до укладених угод, від НСЗУ безпосередньо надходять до закладів охорони здоров’я, на підставі звітів про надані медичні послуги.

За оперативними даними, станом на 07 грудня 2020 року зазначеним працівникам  виплачено  (доплати з нарахуваннями) – 53.324,6 тис. грн.

Корисні посилання