Друга світова війна – масштабна трагедія, яку не можна повторювати!

08.05.2022 08:00:03
Друга світова війна – масштабна трагедія, яку не можна повторювати!

Друга світова війна стала найкривавішою та найбільш жорстокою за всю історію людства. Адже забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей. Остаточної кількості жертв невідомо і до нині. А все через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського.

Шлях до початку війни був відкритий Пактом Молотова–Ріббентропа
23 серпня 1939 року. Згідно із таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. В наслідок чого Третій Райх отримав змогу безперешкодного вторгнення в Польщу.

1 вересня 1939 року війна розпочалась і для України. Адже Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Тоді 110–120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму.

Українці зробили дуже великий внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною стали надзвичайні втрати нашого народу та представників інших національностей, які проживали в Україні. В ті страшні роки загинуло понад 8 мільйонів осіб. Саме тому ми добре знаємо ціну війни, і для нас мир – це одна з найвищих цінностей.

А ось СРСР вступив у цю війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини! В цей день радянські війська ввійшли в Польщу на допомогу німецьким та окупували Західні Україну та Білорусь.

Москва була союзницею Берліна протягом двох років. Цей союз зруйнувався 22 червня 1941 року німецьким вторгненням у СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, а вигнання нацистів розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. Український напрям став головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75 % всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням “добровільних помічників” із числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 мільйона українських євреїв і 20 тисяч ромів.

Тож, переживши таке пекло, сьогодні український народ не має права здаватися, ми обов’язково переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного сусіда-злочинця!Корисні посилання