Двері Центру допомоги захисникам України завжди відкриті для них і для партнерів

10.08.2017 11:37:45
Двері Центру допомоги захисникам України завжди відкриті для них і для партнерів

Спілкуючись з керівником Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Херсонській обласній державній адміністрації Наталією Возаловською, ми дізнались про роботу Центру у 2017 році.

На сьогоднішній день Центр працює за обласною програмою розвитку людського капіталу, ініційованою головою ОДА і допомагає учасникам АТО здобути вищу освіту. Вже виявило бажання навчатися 150 атовців.

Також для ветеранів АТО діє програма «Відпочиваємо всією родиною», за якою учасники бойових дій та члени їх сімей мають можливість безкоштовно відпочити протягом 5-ти днів на узбережжі Чорного або Азовського моря. Цією програмою вже користалося 70 сімей.

До Центру входять волонтери, представники громадських організацій та учасники бойових дій, які проводять величезну роботу з підтримки учасників АТО та членів їх сімей, військовослужбовців, які знаходяться, як в зоні проведення антитерористичної операції, так і на території Херсонської області.

Координатори Центру надають допомогу ветеранам-атовцям за багатьма напрямками, серед яких психологічна допомога, юридично-правова підтримка, соціальний захист, медична допомога, організаційна робота,освіта. Крім того вони проводять роботу з військово-патріотичного виховання дітей та молоді, взаємодіють з військовими частинами, які знаходяться як на території області, так і в зоні АТО.Беруть участь взаходах з тероборони області, інформаційної безпеки.

Центр для здійснення цієї діяльності співпрацює з громадськими організаціями та фондами,такими як: ГО «Правовий простір», Фонд милосердя і здоров’я, ХОЦ «Успішна жінка», Фонд «Джерело життя», МГО «Нова генерація», ГО «Товариство воїнів-учасників, ветеранів АТО на Сході України», ГО «Українська єдність», волонтерський гурт «Янголи добра», ГО «Автомайдан» та багатьма іншими.

Координатори Центру постійно,не рідше одного разу на місяць,виїжджають на фронт до наших захисників з гуманітарною допомогою, працюють та допомагають військовим частинам, які базуються на території Херсонської області, налагоджують зворотній зв'язок та спілкуються з учасниками АТО, визначають їх основні проблеми та знаходять шляхи їх вирішення.

Про роботу координаторів, таких як Наталія Возаловська,Наталія Бімбірайте, Андрій Калита, Галина Уманець, Наталія Чорненька, Ігор Кравець, Оксана Киця, Олександр Бондаренко, Наталя Бреус, Микола Тараненко, Руслан Черемісін та інших наші військові кажуть дуже багато добрих і теплих слів.

Центр активно працює з військово-патріотичного виховання: проводить уроки мужності, відкриває шкільні музеї учасникам АТО. Наприклад, у Херсонському професійному ліцеї харчової промисловості відкрито музей 57 окремій мотопіхотній бригаді, у Херсонській загальноосвітній школі №41 – центр військово-патріотичного виховання.

Спільно з управлінням культури до Дня Незалежності України у Херсонському обласному краєзнавчому музеї готується відкриття оновленої виставки-експозиції «АТО. Хроніка війни».

Для психологічного розвантаження та спільної взаємодії місцевого населення та військовослужбовців, які перебувають в районах області координатори Центру організовують і проводять концерти та інші цікаві заходи. Проведено 15 таких заходів. Ця програма розпочата у цьому році.

Надається організаційна допомога з отримання земельних ділянок.Так,на даний час прийнятовже 2016 розпоряджень на їх отримання.  Координатори сприяють в отриманні матеріальної допомоги (у надзвичайних ситуаціях) та швидко реагують на усі скарги. Наприклад, до Центру надходила велика кількість скарг від атовців, щодо порушення їх прав з пільгового проїзду у громадському транспорті. Тому, у першому кварталіцього року була проведена відповідна робота з перевізниками, завдяки чому нині конфліктів не виникає.

В день до Центру надходить близько 100 дзвінків і 8 звернень громадян з різних питань, які не залишаються поза увагою.

Центр завжди готовий розглянути їх і допомогти у межах своєї компетенції та можливостей. В цьому він відкритий до співпраці з різними організаціями, бо найголовніше для його працівників – надавати всебічну підтримку нашим захисникам України.Корисні посилання