Експерти прозвітували про результати моніторингу вакцинальної кампанії на Херсонщині

16.12.2021 16:41:47
Експерти прозвітували про результати моніторингу вакцинальної кампанії на Херсонщині

Протягом двох днів моніторингова група у складі представників Міністерства охорони здоров’я, Представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) перевіряла перебіг вакцинальної кампанії на Херсонщині. Такі моніторингові візити відбулися вже у всіх регіонах України.

Експерти поспілкувались з медиками, перевірили пункти вакцинації та склади з вакцинами, як організований процес щеплення, чи правильно використовуються всі вакцини, і чи дотримуються медики необхідних вимог. Під час зустрічі з лікарями області представники моніторингової групи надали звіт перевірки.

Щодо зберігання вакцин Олег Хоменко, консультант ЮНІСЕФ із холодового ланцюга, відмітив наявність дистанційного температурного моніторингу в обласному складі для зберігання вакцин, а також відсутність порушень у холодовому ланцюгу.

Експерти моніторингової групи відзначили рівень оснащеності пунктів щеплень, роботу мобільних бригад та комунікацію з населенням. Також фахівцями було надано перелік зауважень в організації вакцинальної кампанії в області.

Зокрема, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій наголосив на важливості наявності на робочих місцях лікарів алгоритму надання невідкладної допомоги при настанні анафілактичного шоку після вакцинації.

Директор Департаменту здоров’я ОДА Тетяна Карчевич запевнила, що усі надані рекомендації будуть враховані:
«Для нас важлива кваліфікована оцінка експертів моніторингової групи. Усі виклики ми опрацюємо, адже для нас головне – здоров’я жителів області та їхній захист від коронавірусу».Корисні посилання