Епізоотичний стан у районі

13.09.2017 06:18:26

12 вересня 2017 року в конференц-залі Центру дитячої та юнацької творчості Каланчацької селищної ради проведено навчальний семінар з метою недопущення виникнення спалахів захворювань сільськогосподарських тварин на території Каланчацького району, профілактики  заходів боротьби з нодулярним дерматитом, грипом птиці.

Семінар проведено за участю голови районної державної адміністрації Коваленко С.І., начальника та спеціалістів Каланчацької районної державної лікарні ветеринарної медицини, спеціалістів відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, керівника фермерського господарства «Смарагд», мисливців Каланчацького району.

Інформацію про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней у Каланчацькому районі довів до відома присутніх начальник  районної державної лікарні ветеринарної медицини Лехкодер Максим Григорович. Зокрема, зазначив, що протягом 2017 року в Херсонській області було виявлено шість випадків африканської чуми свиней у Олешківському, Іванівському, Голопристанському, Білозерському, Високопільському та два – Нововоронцовьскому районах. Було вилучено 52 голови тварин, передбачено на відшкодування 93561,94 грн, відшкодовано 6741,72 грн.

У Каланчацькому районі на даний час ситуація щодо африканської чуми свиней контрольована.

Спеціалістів Каланчацької районної державної лікарні ветеринарної медицини підтримують тісні зв’язки з користувачами мисливських угідь. При епізоотичному обстеженні мисливських угідь керівникам даних організацій дано пропозиції про здійснення заходів щодо недопущення африканської чуми свиней на території Каланчацького району.

На семінарі охарактеризували присутнім прояви хвороби та розповіли про план дій при підозрі на захворювання свиней, великої рогатої худоби та пташиний грип.

 Крім того, учасники семінару мали можливість переглянути ряд  презентацій про африканську чуму свиней та заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби.

Максим Григорович наголосив на тому, що африканська чума свиней не несе прямої загрози здоров’ю людей, приводить до великих економічних збитків безпосередньо господарства, які займаються свинарством. Тому наші дії повинні бути направлені на дотримання вимог біологічної безпеки господарств та вживанні заходів щодо недопущення захворювання у природі.

Корисні посилання