Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області активно протидіють нелегальній діяльності автозаправних станцій

20.11.2019 09:22:13
Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області активно протидіють нелегальній діяльності автозаправних станцій

Вжиття заходів щодо детінізації реалізації скрапленого газу на автомобільних газозаправних пунктах набуло державної ваги. Збитки від діяльності нелегальних автозаправок та соціальна незахищеність працівників, що працюють на таких «підприємствах», не дають можливості миритися з цим явищем.

У складі міжвідомчої робочої групи, створеної відповідно до постанови спільної наради керівників правоохоронних та інших органів Херсонської області від 18 жовтня 2018 року щодо протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, у жовтні-грудні 2018 року представники Головного управління взяли участь в якості фахівців у оглядах 11 АГЗП (під час слідчих дій в межах кримінальних проваджень) щодо встановлення фактичних порушень законодавства під час їх експлуатації.

З вересня 2019 року робота щодо виявлення та детінізації нелегальних автогазозаправних пунктів в області значно активізувалась.

Упродовж вересня — листопада 2019 року (станом на 11.11.2019) представники Головного управління Держпраці у Херсонській спільно з підрозділами Національної поліції в якості спеціалістів взяли участь у оглядах 56-ти АЗС (АГЗП) в м. Херсоні та Білозерському, Олешківському, Бериславському, Високопільському, Горностаївському, Великолепетиському, Новотроїцькому, Верхньорогачицькому районах Херсонської області (відповідно до графіків, складених обласною державною адміністрацією).

При огляді на 14-ти АЗС (АГЗП) були виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, що могли загрожувати здоров’ю або життю як працівників, так і мешканців населених пунктів.

За результатами огляду – на 2-х автозаправках в Олешківському районі поліцією були опломбовані крани, ємності, демонтовано роздавальну колонку та складено відповідні акти.

У зв’язку з суттєвими порушеннями, що несуть загрозу життю людей та навколишньому середовищу, за результатами огляду була демонтована АЗС в с. Широка Балка Білозерського району Херсонської області.

Частина нелегальних АЗС (АГЗП) були демонтовані власниками до здійснення огляду поліцією та представниками Держпраці – загалом 9 об’єктів.

Враховуючи законодавчі обмеження щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю), Головним управлінням ця робота буде продовжена спільно з правоохоронними органами у визначеному законодавством порядку.

За інформацією прес-служби Головного управління Держпраці у Херсонській області
 Корисні посилання