Фахівці Херсонського обласного Центру соціальної реабілітації надали послуги з коригування порушень розвитку дітей з населених пунктів  району  

31.10.2018 15:07:54
Фахівці Херсонського обласного Центру соціальної реабілітації надали послуги з коригування порушень розвитку дітей з населених пунктів  району  


Збереження рухливих можливостей дітей з інвалідністю  було і є актуальною проблемою в кожному регіоні України, особливо для тих дітей, які мають вади опорно-рухового апарату, центральної нервової системи, органів зору, слуху та їх придатків. Рання реабілітація дітей з інвалідністю спрямовується на зменшення або подолання фізичних, психічних розладів та інтелектуальних вад, набуття побутових та соціальних навичок, розвиток здібностей, поступову повну або часткову інтеграцію в суспільство. 
В нашому регіоні вищезазначені послуги надаються в Херсонському обласному  Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів Херсонської обласної ради, метою діяльності якого є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей  з тяжкими фізичними та психічними вадами, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей; створення передумов для інтеграції у суспільство без відриву її від сім’ї з залученням до участі у реабілітаційному процесі батьків, інших членів сім’ї дитини. Реабілітація дітей з інвалідністю здійснюється відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації і супроводжується медичним і психологічним спостереженням за ними.


Для проходження фізичної реабілітації та надання психолого-педагогічних послуг діти з інвалідністю та один з батьків направлялися  безпосередньо до Херсонського обласного Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Через фінансові труднощі та складні життєві обставини сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю  не мали змогу проходити реабілітацію в обласному центрі. Тому з  2016 року в районі на базі Горностаївської центральної районної лікарні та Горностаївського районного центру первинної медико–санітарної допомоги було запроваджено проходження десятиденного повного курсу патронатних психолого – педагогічних послуг та фізичної реабілітації дітей з інвалідністю нашого району безпосередньо за місцем проживання. 


З кожним роком зростала кількість бажаючих,  на протязі 16 - 25 жовтня 2018 року зазначені патронатні послуги (психолого-педагогічні послуги та фізичну реабілітацію) отримали 19 дітей. З дітьми нашого району працювали досвідчені 4 спеціалісти  Центру –  Майорова О.Ю  вчитель – дефектолог, Хорошун С.В. –  фахівець з фізичної реабілітації, Бердюгін Д.О. – фахівець з фізичної реабілітації, Михайлова О.О. – викладач з трудового навчання. За результатами роботи  діти та батьки відчули  необхідність в наданні даних патронатних послуг, підтримку, повагу і щирість запрошених даних спеціалістів Центру. Діти за час проходження реабілітації виготовили власними руками безліч аплікацій та різних кольорових поробок. 
По завершенню курсу реабілітації схвальні відгуки, побажання та пропозиції всіма учасниками реабілітаційної групи написані в книзі побажань Центру, з яких  зрозуміло, що даний захід такий необхідний для  особливих дітей та їх батьків. Від батьків дітей з інвалідністю винесені численні слова подяки за проведені заходи з реабілітації і прохання запросити на наступний рік фахівців Херсонського обласного Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів до нашого району.
 

Корисні посилання