Форум місцевого розвитку по реалізації мікропроектів громад за Проектом ЄС/ПРООН

07.09.2016 13:55:13
Форум місцевого розвитку по реалізації мікропроектів громад за Проектом ЄС/ПРООН

06 вересня в приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання Форуму місцевого розвитку по реалізації мікропроектів громад за Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ» за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Оксани Полуекто та координаторів обласного ресурсного центру Тетяни Гвоздь і Есми Умєрової.

Участь у форумі, також взяли учасники ІІІ-ї фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», активи громад сіл Верхні Сірогози, Новопетрівка, Новоолександрівка, Першопокровка.

Тетяна Гвоздь повідомила що у 2016 році в районі завершено 3 мікропроекта. А саме:  Верхньосірогозька та Першопокровська громади брали участь у Проекті, в результаті чого було проведено роботи по заміні вікон та дверей у загальноосвітніх школах на загальну суму 542,6 тис.грн. Також Новоолександрівською громадою проведено капітальний ремонт артезіанської свердловини № 13-96 в с. Новоолександрівка, загальна вартість проекту – 520,522 тис. грн.

Координатор обласного ресурсного центру поздоровила представників  громад, де було впроваджено проекти та вручила Сертифікати.

Зазначила, що Новопетрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів теж бере участь у реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий ринок, орієнтований на громаду» по енергозберігаючим заходам, що передбачає заміну вікон, дверей та опалювального котла. Загальна вартість проекту складає 220 тис.грн. На сьогодні вже зареєстрована декларація та розпочато роботи.

Тетяна Гвоздь акцентувала увагу на тому, що співпраця громад можлива не лише з ПРООН, а й з іншими проектами-донорами, і зазначила, щоб робота громад, які працювали в Проекті, на цьому не закінчувалася.

На закінчення Есма Умєрова повідомила, що з метою виховання в молоді бережливого ставлення до використання енергії та вдосконалення навчально-методичних матеріалів з питань енергоефективності, підвищення обізнаності громадськості по даних питаннях, для загальноосвітніх шкіл області в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 3 01 по 25 вересня оголошено конкурс навчальних матеріалів по енергоефективності та ефективному використанню відновлювальних джерел енергії серед шкіл районів-партнерів Херсонської області.

Корисні посилання