Глава держави ознайомився з роботою пункту габаритно-вагового контролю в Херсонській області

26.06.2020 17:37:58
Глава держави ознайомився з роботою пункту габаритно-вагового контролю в Херсонській області

Президент України Володимир Зеленський оглянув перебіг будівництва автомобільних доріг у Херсонській області в межах реалізації Національної програми «Велике будівництво» та ознайомився з роботою пункту габаритно-вагового контролю «Консул» на трасі М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ.

Володимир Зеленський наголосив, що через недосконале законодавство навіть у разі виявлення перевантаженого автомобіля його не можна затримати, тож після накладення штрафу він продовжує рух і далі руйнує дороги.

«Мені здається, це неправильно, і це не вирішить питання. Тому в деяких областях у нас уже стоять поліція та СБУ. Просто не дають можливості людям їхати далі – починають їх розвантажувати. Потрібен саме такий комплексний підхід, поки не буде врегульоване законодавство», – зазначив Президент.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв заявив, що боротьба з перенавантаженими фурами для нашої туристичної області є принциповим питанням, а будівництво та збереження доріг – один з пріоритетів. Тож в регіоні запускається спецоперація для посилення габаритно-вагового контролю.

«Ми будемо робити це за участю представників інших регіонів. І ми посилюємо роботу вантажних комплексів», – зазначив очільник Херсонщини.


Пункт габаритно-вагового контролю «Консул» обладнаний двома відеокамерами з підключенням до Інтернету. У квітні 2020 року було проведено капремонт майданчика зважування, а в червні – оновлено покриття проїжджої частини на підходах до нього.

З початку 2020 року на цьому пункті було проведено понад 41 тис. зважувань, виявлено 437 порушників, нараховано близько 160 тис. євро плати за проїзд.

«У 2020-му ми плануємо відремонтувати на Херсонщині майже 180 км автошляхів. Це більше, ніж було побудовано в регіоні за останні 11 років. Це дороги міжнародного та національного значення, регіональні та територіальні автошляхи», - підкреслив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Щодо реалізації Національної програми «Велике будівництво», визначено основні напрямки ремонту доріг за маршрутним принципом. Зокрема, будівельні роботи передбачені на ділянках траси М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ, на дорогах Р-47 Херсон – Нова Каховка – Генічеськ, Р-57 Олешки – Гола Пристань – Скадовськ та Т-04-03 Мар’янське – Берислав – /Р-47/.

На дорогах державного значення в Херсонській області проведено роботи на 517 млн грн за рахунок державного бюджету (63,9 км доріг і 68 погонних метрів мостів), та на 256,8 млн грн за рахунок запозичень під державні гарантії (20,1 км доріг). Всього в область на дороги державного значення в цьому році спрямовується 2,1 млрд грн.Корисні посилання