Голопристанська районна державна адміністрація провела зустріч учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів району з координатором обласного Центру допомоги учасникам АТО Наталією Возаловською

18.01.2016 05:52:52
Голопристанська районна державна адміністрація провела зустріч учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів району з  координатором обласного Центру допомоги учасникам АТО Наталією Возаловською

15 січня 2016 року в приміщенні міського Палацу культури «Сузір´я» Голопристанська районна державна адміністрація,  з ініціативи районного Центру допомоги учасникам антитерористичної операції,  провела зустріч учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів району з  координатором обласного Центру допомоги учасникам АТО Наталією Возаловською та членом цього Центру Ларисою Оленовською, завідувачем сектора Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО по Херсонській області, АР Крим та в м. Севастополь Юрієм Любченком та в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Iгорем Шапраном.

На заході також були присутні  військовий комісар Голопристанського районного військового комісаріату Сергій Долбня, представники Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та представники міської ради.

Зі вступним словом до присутніх звернулася перший заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації Олена Кравченко-Скалозуб, яка представила посадовців та привітала бійців. До слова був запрошений Сергій Долбня, який наголосив, що всього за 2014-15 роки зареєстрованих учасників АТО по району налічується 329 чоловік (2014 рік — 144 чол., 2015 рік — 185 чол.), з них — 4 загинули (2 отримали одноразову допомогу). Також військовий комісар розповів про постійну роботу, яку проводить комісаріат з учасниками АТО та членами їх сімей.

В свою чергу Наталія Возаловська повідомила про  обласний Центр допомоги учасникам АТО і уточнила, що він не є волонтерським, а займається організаційно-чиновницькою та координаційною роботою в допомозі з оформленням земельних ділянок, наданні санаторно-курортного лікування, контролює інші структури відповідно до своєї компетенції. Вона зауважила, що основним завданням Центру на сьогоднішній день є організація санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації, які необхідні для повернення в повсякденне життя. Оскільки стреси пережиті на Сході України не проходять безслідно і призводять до напруги в сім’ї, розлучень та  провокують суїциди, бесіди з психологом можуть допомогти налагодити внутрішній спокій. Порекомендувала звертатися до керівника Центру духовного розвитку отця Андрія Калити, який  є професійним психологом і проходив навчання по психологічній реабілітації учасників війни в Ізраїлі.

Учасників заходу хвилювало питання отримання земельних ділянок. Посилаючись на законодавство роз’яснення надав Ігор Шапран. Він розповів, що виділення землі в межах сільських та селищних рад входить до повноважень голів сільрад, далі — компетенція Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області. Учасники АТО мають першочергове право на отримання земельних ділянок відповідного цільового призначення, якщо вони його ще  не використали. Посадовець зазначив, що на сьогодні існує практика створення резерву вільних земельних ділянок, які потім виділяються учасникам АТО.

Наступним взяв слово Юрій Любченко. Він повідомив про свою діяльність. Державна  служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО займається представленням інтересів бійців Херсонщини та нашого району на державному рівні. За його інформацією таких в області більше 8 тисяч осіб, по Голопристанському району учасників бойових дій приблизно 252 і ця цифра збільшується. До компетенції служби відносяться забезпечення учасників АТО всіма видами лікування, у тому числі санаторно-курортним, протезуванням, наданням житла та інші. За 2015 рік була виконана програма протезування нижніх кінцівок, на 2016 рік закладена програма протезування верхніх кінцівок, яка фінансується з державного бюджету України. Юрій Любченко наголосив, що в Голопристанському районі не використано жодної путівки на санаторно-курортне лікування демобілізовані письмово відмовились) та зазначив, що державою не передбачена грошова компенсація за невикористані путівки. Тому він порадив демобілізованим бути активнішими в реалізації своїх прав та соціальних гарантій.

Лариса Оленовська нагадала про право учасників АТО щодо одержання безкоштовної вищої освіти в Херсонських ВУЗах.

На зустрічі були присутні представники Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які в свою чергу роздали учасникам заходу інформаційні листівки та запросили звертатися до них за правовою допомогою. Було наголошено, що первинна і вторинна правова допомога учасникам АТО надається безкоштовно.

Таким чином, на зустрічі основними темами для обговорення були механізми отримання статусу учасника бойових дій, соціальних пільг, організації санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації, оформлення земельних ділянок та інші гострі питання, які турбують захисників України.  Голопристанською районною державною адміністрацією та районним Центром допомоги учасникам антитерористичної операції і надалі буде проводитися робота в цьому напрямку.

Корисні посилання