Голова райдержадміністрації зустрівся з громадськістю для роз’яснення питання впровадження медичної реформи на місцях

17.10.2017 08:40:45

13 жовтня 2017 року відбулася зустріч голови РДА Валерія Салтикова з громадськістю та представниками місцевої преси. Також на зустрічі були присутні заступник голови райдержадміністрації Ольга Вакулич, начальник фінансового управління Ірина Єремейчук та управління соціального захисту населення Юлія Ільїна.

Необхідність проведення заходу обумовлене коментараями обурених користувачів соціальної мережі Фейсбук до публікації про сформовуння Госпітальної ради особливо з приводу проведення першого її засідання ради, складу, обрання її керівного органу тощо. Отже темою для розмови стало питання утворення Таврійського госпітального округу Херсонської області та роботи нещодавно створеної Госпітальної ради Таврійського госпітального округу Херсонської області.

Перед початком розмови Валерій Миколайович наголосив присутнім на тому, що ще весною поточного року розпорядженням Кабінету Міністрів було затверджено перелік і склад госпітальних округів області, серед яких і утворено Таврійський, до складу якого включено заклади охорони здоров’я, розміщені на території міст і районів що увійшли до округу. При цьому фактично центром округу визначено Нову Каховку, місцева влада якої б і мала ініціювати створення госпітальної ради. Оскільки з боку Новокаховської влади до цього часу не було проведено відповідну роботу щодо організації та проведення засідання Госпітальної ради округу ініціатором проведення такого засідання виступив Валерій Салтиков, маючи на це право будучи делегатом Госпітальної ради від Каховського району. В результаті Госпітальну раду сформовано- голову, заступника та секретаря обрано; також створено робочі групи з питань розроблення Регламенту та Положення та з питань розроблення Плану розвитку округу. Окрім цього було презентовано Каховську центральну лікарню та рекомендовано іншим районам підготувати свої презентації медичних закладів для подальшого розгляду робочою групою з питань розроблення плану розвитку округу.

В ході зустрічі Валерій Миколайович детально зупинився на поетапному алгоритмі створення Госпальної ради, її повноваженнях, завданнях та можливостях, зазначивши на тому, що даний дорадчий орган може залучати до своєї діяльності відповідних фахівців, науковців та представників громадськості для ефективності розробки пропозицій та рішень.

Одним із завдань покладених на госпітальну раду є розроблення Плану розвитку округу, який описує цілі та завдання, що повинні бути досягнуті для забезпечення населення госпітального округу медичною допомогою для перспективних закладів охорони здоров’я, принципи та етапи реорганізації мережі медичних закладів округу з метою приведення їх функціональних потужностей до відповідного рівня.

Голова райдержадміністрації висловив позицію районної влади щодо фактично визначеного на сьогоднішній день центру госпітального округу- міста Нова Каховка наголосивши на тому що це є зовсім нелогічним і необґрунтованим, та не може слугувати успіху та ефективності медичної реформи нижчого рівня. Влада району переконана в тому, що саме Каховка є тим містом, у якого є всі шанси стати таким центром, оскільки має вигідне географічне розміщення, гарну транспортну систему та розв’язку, відповідну чисельність населення тощо. Отже дії влади направлені на те щоб Уряд перейменував Таврійський округ на Каховський та визначив центром округу місто Каховка, оскільки центральна районна лікарня має всі можливості для надання максимально найкращого рівня якісних медичних послуг жителям в окрузі, а зміни фінансування та реформи забезпечать перехід лікарні на максимальний найкращий рівень по наданю медпослуг.

Захід проходив у форматі «круглого столу" і кожен із присутніх міг задати хвилюючі його питання та отримати вичерпану відповідь. Чому від міста Каховка не було делегатів до Госпітального округу, як змінюватиметься склад ради в процесі децентралізації після утворення нових громад в районі, чи вплине реформа на надання медпослуг населенню, чи можливе внесення змін до складу ради - ось неповний перелік питань, що піднімалися під час зустрічі і на які отримали роз'яснення від керівника району. Отже усі учасники заходу задоволені проведеним конструктивним діалогом. На останок зроблено колективне фото, що є підтвердженням досягнення певного порозуміння.

До уваги

Слід зазначити, що метою створення госпітальних округів є сприяння організації та функціонування мережі закладів охорони здоров’я, що дозволить забезпечити якість і своєчасність надання спеціалізованої медичної допомоги населенню та ефективне використання коштів. А для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та функціонування медичної допомоги в окрузі створюється дорадчий орган- Госпітальна рада.

Корисні посилання