Голова районної державної адміністрації Олександр Єрохін взяв участь у меморіальному заході поблизу с. Соломки

04.05.2018 12:32:14
Голова районної державної адміністрації Олександр Єрохін взяв участь у меморіальному заході поблизу  с. Соломки

На території колишнього села Соломки Червоноблагодатненського старостинського округу Горностаївської селищної відбувся меморіальний захід до 73-ї річниці перемоги над нацизмом.

Цьогоріч за участі здобувачів освіти району, учасників бойових дій, членів родин загиблих воїнів, мешканців населених пунктів району, а також гостей свята відбувся Урок мужності, адже військове поховання поблизу села Соломки зберігає пам'ять про понад 5 000 загиблих воїнів і є одне з наймасовіших захоронень часів Другої світової війни на території Херсонської області. Там захоронені захисники Вітчизни, які з листопада 1943 до лютого 1944 років тримали оборону Нікопольського плацдарму, ведучи кровопролитну боротьбу за сопку Адамяна.

Звертаючись до присутніх на меморіальному заході голова райдержадміністрації Олександр Єрохін сказав: "За доброю  традицією,  на цьому священному місті ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто поліг за мирне майбутнє нині живущих. Соломки назавжди залишаться в нашій пам’яті, як місце, де знайшли спокій загиблі захисники. Це - воїни, які з 2 листопада 1943 до 6 лютого 1944 року вели нелегку боротьбу за сопку Адамяна. Жорстокі бої з окупантами, що тривали близько 100 днів на передовій Нікопольського плацдарму кожного дня наповнювали це поховання тілами загиблих воїнів. Схилимо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за  рідний край, увійшовши в безсмертя.

Шановні учні! Через все життя пронесіть пам’ять про визволителів, пам’ятайте про дорогу ціну священної перемоги.

Хай мир та спокій знову запанують в Україні, здоров’я, щастя і невичерпної віри в краще майбутнє нашої неньки України!"

Нагадаємо, що в населених пунктах району тривають заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників. Завтра, 5 травня у приміщені Будинку культури відбудеться XІІІ обласний фестиваль-конкурс воєнно-патріотичної творчості "Опалені війною". Початок о 10.00.

Корисні посилання