Гостинні громади – успішна Херсонщина. Запрошуємо до співпраці у сфері розвитку туризму

21.12.2020 16:46:46
Гостинні громади – успішна Херсонщина. Запрошуємо до співпраці у сфері розвитку туризму

В умовах сьогодення туризм визначено одним із пріоритетних векторів стратегічного розвитку кожної громади, адже це одна з найбільш динамічних, прибуткових та перспективних галузей економіки, яка впливає на всі її сектори, має мультиплікативний ефект і залучає значні надходження до бюджетів.

Основними векторами розвитку туристичної галузі Херсонщини на 2021 рік залишаються:

  • сучасна туристична інфраструктура;
  • підвищення рівня підготовки фахівців індустрії гостинності та якість послуг;
  • впровадження міжнародних стандартів в сфері туризму;
  • формування кейсів якісних турпродуктів Херсонщини (туристичні магніти) для внутрішніх та іноземних туристів, їх якісне просування на національному та міжнародному ринку в умовах діджиталізації;
  • збереження та раціональне використання природних лікувальних ресурсів.

Для забезпечення ефективного менеджменту на території об’єднаних територіальних громад рекомендуємо розробити та затвердити місцеві плани заходів на наступний рік. Грамотно спланувавши свою діяльність на короткострокову перспективу у межах об’єднаних територіальних громад можна крок за кроком реалізувати заходи та проєкт з залученням обласної влади, представників бізнесу, громадських об’єднань. Це дасть позитивні результати та сприятиме розвитку територій як конкурентоздатних туристичних дестинацій на національному та міжнародному рівні. Управління туризму та курортів облдержадміністрації відкрито до співпраці, ми готові працювати з кожною окремою громадою! Консультувати та допомогати. Разом ми зможемо набагато більше!

З метою реалізації вищевказаних векторів у кооперації з управлінням туризму та курортів пропонує для розгляду інформацію щодо можливостей співпраці у сфері розвитку туризму на території громад області у 2021 році:

  • Курси підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів Херсонської області за міжнародними стандартами спільно з ГО “Всеукраїнська асоціація гідів”. 3 місяці навчання, можливість дистанційної платформи; 50% вартості навчання забезпечується за рахунок програми “Розвиток туризму та курортів у Херсонській області на 2019-2021 роки” (за 2 роки підготовлено 28 професійних фахівців); видається сертифікат єдиного зразка, вноситься до Державного реєстру гідів. Детальніше.
  • «Блакитний прапор» — міжнародна програма сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за критеріями екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, конкурентоспроможності, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій, яка діє більше 30 років в країнах Європи, Африки, Карибських островів, Нової Зеландії, Канади; 3 пляжі Херсонської області на Арабатській стрілці отримали сертифікати кандидатської стадії. Детальніше.
  • Ознакування маршрутів активного туризму згідно з національним стандартом ДСТУ 7450:2013 «Туристичні послуги. Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування», внесення їх в реєстр маршрутів області. Детальніше.
  • «Зелений ключ» — перша в світі міжнародна програма еко-маркування для туристичних об’єктів: місць розміщення (готелів, хостелів, кемпінгів), парків відпочинку, закладів рекреації і спорту, ресторанів і об’єктів громадського харчування, конференц-центрів, визначних пам’яток тощо; існує вже більше 20 років, діє в різних країнах світу. Детальніше.
  • Проєкт «Створення мережі сенсорних туристичних кіосків Херсонщини», які містять якісну туристичну інформацію щодо питать: «як доїхати», «де зупинитись», «де поїсти», «що побачити»; єдиний дизайн-стиль, ознакування, функціонування на базі єдиного туристичного порталу Херсонщини – kherson.travel, інформація на якому оновлюватиметься у спільній діяльності з місцевими громадами та представниками бізнесу. Детальніше.
  • «#ПодорожуйБезпечно. Safe travels» — програма для відповідального бізнесу громад (готелів, ресторанів, туроператорів, місць розміщення, туристичних атракцій, роздрібної торгівлі, виставок, конвекшн), метою якої є пом’якшення наслідків пандемії COVID-19 та підвищення конкурентоздатності об’єктів, запроваджена Всесвітньою Радою Подорожей та Туризму (WTTC) при підтримці ГО “Національна туристична організація України”. Детальніше.
  • Дослідження природних лікувальних ресурсів області (мінеральні та термальні води, лікувальні грязі, ропа солоних озер). Із 155 родовищ досліджені, мають (медичні) висновки та використовуються належним чином у рекреаційній діяльності та медичній практиці лише 13 об’єктів — тобто тільки 9% зі 100% від загального ресурсного потенціалу; решта потребує проведення досліджень, визначення об’єму запасів, отримання висновків щодо безпечності та перспектив їх належного використання. Детальніше.
  • Проєктний менеджмент в туризмі — розробка проєктів з розвитку туризму на територіях громад Херсонщини у взаємодії з управлінням туризму та курортів (опрацювання змістовної частини, в т.ч. визначення цілей, заходів, очікуваних результатів, тощо) для участі у конкурсах проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (ЄС), Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), Українського культурного фонду (УКФ) інших донорських фондів та організацій. Детальніше.

Для прийняття ефективних управлінських рішень з розвитку галузі, прогнозування її подальшого сталого розвитку пропонуємо також ознайомитись з наступною інформацією:

  • Програма розвитку туризму та курортів у Херсонській області на 2019-2021 роки. Детальніше.
  • Аналіз обсягів надходжень до бюджетів усіх рівнів від провадження туристичної діяльності та суми сплати туристичного збору. Детальніше.
  • Результати моніторингових досліджень туристичних потоків Херсонської області (у розрізі по районам), що проводиться у кооперації з мобільним оператором «Київстар», зокрема внутрішніх та іноземних гостей у вигляді знеособлених компаній, які перебували на території області не менше ніж 1 добу у приватних цілях, MICE-туризм, ностальгічний, відпочинок, оздоровлення, тощо. Детальніше.
  • Методичні рекомендації обласних профільних установ щодо організації належної підготовки до проведення курортно-туристичного сезону на території області. Детальніше.

*Інформація на сайті управління оновлюватиметься в міру необхідності. Слідкуйте, долучайтесь до співпраці, вносьте свої власні ідеї та пропозиції щодо взаємодії.

З будь-яких питань, щодо уточнень, наявності власних ідей чи пропозицій, необхідності оперативного вирішення галузевих проблемних питань не зволікайте та звертайтеся безпосередньо до фахівців управління туризму та курортів обласної державної адміністрації за телефоном +38 (0552) 49 55 50, або на електронну адресу [email protected].

Корисні посилання