Громада Херсонщини обговорює нові можливості завдяки реформам енергоефективності

01.11.2018 13:18:05
Громада Херсонщини обговорює нові можливості завдяки реформам енергоефективності

Сьогодні, 1 листопада, в обласній державній адміністрації відбувся інформаційний семінар на тему: «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад».

Захід організований представниками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, українсько-німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, Департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації для голів районних державних адміністрацій, очільників міст, представників об’єднаних територіальних громад, банківських установ, керівників бюджетних установ та голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Семінар покликаний поінформувати та підвищити спроможність національних інституцій щодо ефективного впровадження процесу реформ у сфері енергоефективності.

Відкрив інформаційний семінар заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Адамчик, який привітав організаторів і учасників заходу й подякував за можливість детально ознайомитися із сучасним європейським досвідом у сфері енергоефективності.

«Україна взяла зобов’язання до 2020 року підвищити енергоефективність всієї держави на 9 відсотків, тому досвід  німецьких фахівців стане для нас у нагоді», - зауважив Олександр Адамчик.

Саме тому консультант проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ Ірина Гудзь детально розповіла про допомогу Україні урядом Німеччини у сфері енергоефективності, спільну діяльність і перспективи.

«За останні півтора роки відбулося дуже багато змін, тому наразі спільно з Мінрегіонбудом імплементуємо Директиву 27 Європейського Союзу «Про енергоефективність», - пояснила Ірина Гудзь.

Артур Обідник, державний експерт Експертної групи енергозбереження в сфері ЖКГ Директорату енергоефективності, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у розповів про роботу Міністерства щодо впровадження реформ енергоефективності та про інструменти державної підтримки енергоефективних заходів у житловому секторі.

За словами Артура Обідника, комплекс житлово-комунального господарства є найбільшим споживачем енергоресурсів. Це і багатоквартирні житлові будинки, і будівлі бюджетної сфери, а ОСББ є ключовим учасником програми Фонду енергоефективності.

Так, під час семінару організатори надали фахову інформацію з окремих процесів реформування в сфері енергоефективності, проконсультували щодо створення системи моніторингу енергоефективності для будівель бюджетної сфери.

Представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та об’єднаних територіальних громад ділилися досвідом роботи в напрямку енергоефективності та енергозбереження.

Також на запитання заступника голови облдержадміністрації Олександра Адамчика щодо монетизації житлово-комунальних субсидій експерти відповіли, що початок даного процесу в областях України прогнозується вже з наступного року.Корисні посилання