Громада села Олександрівка – за будівництво вітроелектростанції на своїй території

01.04.2016 09:57:00
Громада села Олександрівка – за будівництво вітроелектростанції на своїй території

29 березня 2016 року у приміщенні Олександрівської сільської ради відбулися громадські слухання щодо розміщення компанією ТОВ «Віндкрафт Каланчак» вітроелектростанцій на території ради.

До участі в обговоренні було запрошено депутатів районної та сільської рад, представників громадськості та мешканців села Олександрівка.

Під час зустрічі Андрій Лабушний, голова Олександрівської сільської ради, повідомив присутніх про те, що дане питання розглядалося раніше на сесії сільської ради і депутати одноголосно підтримали дану ініціативу.

Сільський голова наголосив на перспективах розвитку інфраструктури, створенні робочих місць, реалізації соціальних гарантій та інших перевагах, пов’язаних із будівництвом сучасної вітроелектростанції.

Разом із тим, учасників громадських слухань цікавили не тільки соціально-економічні переваги реалізації проекту, але й вплив майбутньої електростанції на навколишнє природнє середовище. Були суперечки, та на всі запитання присутні отримали відповіді.

Голова Каланчацької районної державної адміністрації Ганна Загорулько зазначила, що підтримує проект будівництва вітроелектростанцій на території району, адже розуміє всю важливість його реалізації, адже це приклад для інших інвесторів, які мають наміри вкласти власні кошти в нашу економіку, в наш розвиток.

На сьогоднішній день компанія планує будівництво двох ВЕС на території Херсонщини – біля селища Новотроїцьке та селища Оверянівка (Новотроїцький район). Загальна потужність цих вітроелектростанцій складає 140 мегават. Загальна вартість інвестицій в подібний проект становить близько 250 мільйонів євро. Реалізація проекту запланована на цей рік. Зараз на території області працюють чотири вітроелектростанції та дві сонячні електростанції. Разом вони виробляють 43,856 МВт.

Начальник Чаплинського РЕЗ і ЕМ Олександр Величко повідомив присутнім, що в результаті підриву у 2015 році високовольтної лінії «Каховка – Титан» існує проблема забезпечення в достатньому обсязі електроенергією Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області. Більш відчутним даний факт стане з початком поливного сезону. Розміщення вітроелектростанцій на території Олександрівської сільської ради додасть додаткових 9 МВт до загальної системи електропостачання, сприятиме покращенню напруги та частково забезпечить безперебійне постачання електроенергії.

«Каланчацький район має значний потенціал для розвитку та запровадження альтернативних джерел енергії, в тому числі вітроенергетики, – зазначив представник «Віндкрафт Каланчак» Власенко А.В. – Це перш за все інвестиції, додаткові гроші для місцевих бюджетів та створення робочих місць в районі».

За підсумками обговорення даного питання в селі Олександрівка учасники зборів одноголосно підтримали пропозицію представників ТОВ «Віндкрафт Каланчак» та надали дозвіл на будівництво вітроелектростанції на території Олександрівської сільської ради Каланчацького району.

Корисні посилання