Громадські обговорення оцінки впливу на довкілля Мирненської ВЕС

16.08.2018 06:47:38
Громадські обговорення оцінки впливу на довкілля Мирненської ВЕС

19 червня 2018 року в селищі Преображенка Херсонської області успішно пройшли громадські слухання щодо Звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) з будівництва і експлуатації Мирненської ВЕС загальною встановленою потужністю 163 МВт. Проект, в рамках якого планується встановити до 45 вітрових турбін, побудувати підстанцію Каїрка 220/150/35 кВ та лінію електропередачі 150 кВ довжиною приблизно 22 км, реалізує компанія Віндкрафт Каланчак. ВЕС буде побудована на землях Мирненської та Каланчацької селищних рад Каланчацького району.


Громадські слухання, в яких приймали участь мешканці Каланчацької та Мирненської об’єднаних територіальних громад проводили представники Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації та Віндкрафт Каланчак. На громадських слуханнях зі своїми доповідями про стан розвитку проекту та проведенні дослідження з оцінки можливого впливу ВЕС на довкілля виступили розробник звіту з ОВД Світлана Сєдініна, директор компанії “Еко Світ”, технічний директор Віндкрафт Каланчак Сергій Федоров. Про розвиток вітроенергетичного сектору в Україні в своїй презентації розповів Андрій Конеченков, голова правління УВЕА, віце-президент WWEA. Проект будівництва та експлуатації Мирненської ВЕС був одностайно підтриманий мешканцями обох громад.


Слід відзначити, що це другі слухання з ОВД в вітроенергетичному секторі України, які відбулися в рамках нового Закону “Про оцінку впливу на довкілля” і отримали підтримку місцевої громади. Нагадаємо, що 24 квітня 2018 року в селі Райнівка Орлівської сільської ради Приморського району Запорізької області успішно пройшли перші громадські слухання щодо Звіту з впливу на довкілля проекту Орлівської ВЕС встановленою потужністю 100 МВт та 150 кВ лінії електропередачі довжиною приблизно 21 км.

“Відкритість таких заходів дозволяє місцевому населенню отримати повну інформацію щодо можливих наслідків будівництва та експлуатації ВЕС, а також переваг розвитку вітрової енергетики над викопними енерготехнологіями”, відзначив Андрій Конеченков.

Корисні посилання