Громадськість Білозерщини вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

20.02.2015 13:28:23
Громадськість Білозерщини вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2015 року громадськість смт Білозерка зібралася в районному будинку культури, щоб вшанувати роковини трагічних подій на Майдані та пам’ять Героїв Небесної Сотні. 
 
Театралізоване дійство-реквієм повернуло присутніх в буремні дні річної давнини, коли найвідданіші дочки та сини України пожертвували найдорожчим – своїм життям, щоб змінити хід новітньої історії України та дати їй шанс на світле майбутнє.
 
«Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» – саме такими словами керувались мільйони українців на Майдані, борючись за гідне життя на рідній землі. Запаліть сьогодні свічки. Пом`яніть їхні душі. Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті! А ми як ніколи сьогодні повинні бути єдиними», – закликав присутніх голова районної державної адміністрації Віктор Романов.
 
Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання. До дошки з портретами Героїв Небесної Сотні покладено квіти та запалено поминальні свічки.
 
Відповідні скорботні заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні пройшли в усіх територіальних громадах району. 
 
В закладах освіти та культури району було відкрито тематичні виставки, проведені уроки пам’яті, лекції, бесіди, інші інформаційно-просвітницькі заходи, пов’язані з подіями під час Революції Гідності, історією українського державотворення, боротьбою українського народу за незалежність та територіальну цілісність своєї держави, демократичний вибір України.
 
В районному музеї проведено День відкритих дверей та відкрито тематичну експозицію, пов’язану з трагічними подіями на Майдані.
 
В культових будівлях району релігійними організаціями проведено панахиди за загиблими на Майдані, на адміністративних будівлях органів влади та державних установ приспущені державні прапори України з траурними стрічками.

Корисні посилання