Хід будівництва КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» обговорили під час міжвідомчої наради

20.08.2019 17:58:34
Хід будівництва КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» обговорили під час міжвідомчої наради

20 серпня голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв оглянув КПВВ «Чонгар». Влітку пункт в’їзду–виїзду щодня перетинає 6-7 тис людей, в інші періоди року - 2,5-3 тис. Наразі на об’єкті налагоджено роботу медичного пункту, куди, за словами лікарів, люди звертаються кожного дня. У зв’язку зі значною відстанню від КПВВ до «нуля», під час спілкування з Юрієм Гусєвим люди висловили потребу в налагодженні перевезень, особливо людей похилого віку та осіб з маленькими дітьми.Питання облаштування КПВВ «Каланчак», КПВВ «Чонгар» та початку проведення будівельних робіт очільник області порушив під час міжвідомчої наради, яка відбулася на території пункту в’їзду–виїзду.

Розпочинаючи нараду, Юрій Гусєв наголосив, що під час перетину тимчасової межі люди мають відчувати, що вони повертаються додому, а Херсонщина – це Європа. Також він запропонував вислухати замовників та проектантів, представників профільних структурних підрозділів ОДА щодо стадії будівельних робіт.

Державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак відзначив: «Минулий рік ми багато говорили, що почнемо щось будувати. На жаль, нічого не вийшло. Новий поштовх – це доручення Президента керівнику Херсонщини. Ми змінили керівництво замовника. Сподіваюсь, що тепер докорінно змінимо підхід і почнемо працювати в межах реального графіку. Звичайно, це тимчасові споруди, оскільки Крим – це Україна. Але це не означає, що ми не повинні дбати про людей».

Наразі ДП «Укрінтеравтосервіс» вже оголошено проведення відкритих торгів із закупівлі робіт по зазначеним об’єктам.

Заступник генерального директора «Укрінтеравтосервіс» Олександр Шендрик проінформував, що завершені роботи із розробки проекту для будівництва тимчасово контрольно-пропускних пунктів «Каланчак» та «Чонгар».
Також він додав: «Розпочато роботи з виносу земельних ділянок на Чонгарі, а згодом такі ж роботи здійснюватимуться по Каланчаку. Ідемо по графіку. Робочі матеріали передано до Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури ОДА».

Крім того, Юрій Гусєв наголосив, що у сервісних зонах планується збудувати центри надання адміністративних послуг, для цього необхідно запроектувати проведення якісного зв’язку до КПВВ.

Учасники наради підкреслили, що введення в експлуатацію контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чонгар» на адміністративній межі із тимчасово окупованою АР Крим заплановане 15 листопада.
 

 Корисні посилання